0

ART T-10. Recenzja etui dla tabletów 10 cali

ART T-10 z Colorovo CityTab 10.1 SupremeFirmę ART do tej pory za bardzo nie kojarzyłem, ale odkąd miałem okazję testować uchwyt samochodowy do tabletów ART AX-01, producent utkwił mi w pamięci. Z jakiego powodu? Dobry stosunek ceny do jakości, a jak będzie w przypadku etui ART T-10 do tabletów 10 cali?

Etui dla tabletów ART T-10 sprzedawane jest od razu w takiej postaci, że wystarczy ściągnąć tekturę reklamową i zamontować tablet. Nic w zestawie, ale w sumie nam nie potrzeba. Wszystko jest wbudowane w samo etui. Pokrowiec przeznaczony jest dla urządzenia o maksymalnych wymiarach 266x176x12 mm. Jeśli chodzi o wagę sprzętu, takiego ograniczenia nie ma.

ART T-10

Wykonanie

Etui ART T-10 zostało stworzone z tworzywa skóropodobnego. Szkoda, że nie jest to sama skóra, lecz nie ma to większego znaczenia, jeśli pod uwagę weźmiemy komfort i bezpieczeństwo zamontowanego urządzenia. Testowane etui sprawia wrażenie solidnego i nie powinno się tak łatwo uszkodzić, np. poszarpać. Ja używałem go przez około 3 tygodnie praktycznie cały czas, trochę ze mną podróżował i nie widzę na nim śladów użytkowania. Oczywiście nie narażałem go w tym czasie zbyt bardzo na kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Chociaż zauważyłem, że często musiałem etui czyścić, ponieważ przyczepiały się do niego różne pozostałości z biurka, czy innych powierzchni.

ART T-10

Gadżet nadaje się do przenoszenia z miejsca na miejsce, ponieważ możemy go zamknąć, jak książkę, czy tablet. W praktyce jest to wygodne rozwiązanie, które zdaje swój egzamin. Nie zdarzyło mi się, aby etui samo się rozłożyło. Każdy element jest sztywny przez co nie powinniśmy również połamać ekranu. Obudowa tabletu nie powinna się również uszkodzić od samego etui, ponieważ środek został wykończony z materiałów typu „zamsz”. Chodź w dotyku wydaje się stosunkowo szorstkie.

DSCN9338

3 poziomy

Gdy tylko otrzymałem etui ART T-10, to na chwilę odłożyłem na półkę, bo myślałem, że to zwykłe etui do przenoszenia urządzenia, ale na następny dzień postanowiłem sprawdzić, co jest wart ten sprzęt. I wtedy spotkało mnie miłe zaskoczenie, ponieważ po rozłożeniu gadżetu pojawia się 3-pozioma regulacja poziomu ekranu. W ten sposób możemy sobie jak najlepiej ustawić kąt wyświetlacza. W jaki sposób? Otóż na dole etui są trzy specjalne rowki, w które wkładamy górną część. Wiem, że brzmi to dość dwuznacznie, ale przynajmniej wiadomo o co chodzi 🙂 Pewnie zadajcie sobie pytanie, czy to rozwiązanie zdaje egzamin… Powiem szczerze, że raczej tak, ale zdarzało mi się, że nagle ekran się suwał. Chociaż zdarzało się to głównie w przypadku gwałtowniejszych ruchów. Gdy tylko leżałem na łóżku i przeglądałem strony internetowe, to nigdy mi się nie złożył.

ART T-10 z Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Uchwyt

Każdy tablet internetowy montowany jest w etui za pomocą czterech elastycznych gumek umieszczonych w każdej krawędzi. Ja podczas testów używałem modele Nokia Lumia 2520 oraz Colorovo CityTab 10.1 Supreme. Muszę przyznać, że oba urządzenia „trzymały” się pewnie, nie ma mowy aby wypadły przy jakimś gwałtowniejszym ruchu. Nawet odważyłem się to sprawdzić i nie udało mi się. Nie jest to po prostu możliwe.

ART T-10 z Nokia Lumia 2520

NA KONIEC

Powiem Wam szczerze, że testowane etui ART T-10 warte jest swojej ceny. Jak myślicie, ile może kosztować? 100 zł? Otóż nie, jest to około 50 zł. A w e-sklepach widziałem nawet ofertę wynoszącą 38 zł. W tej cenie warto kupić ten sprzęt. Chyba, że będziemy go użytkować w miejscu, gdzie jest sporo piasku, czy innych tworzyw łatwo przylepiających się do materiału skóropodobnego.

Otabletach.pl. Warto kupić

ART T-10. Galeria zdjęć

ART T-10

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz