2

Recenzja Unitra SN-40. Młodzieżowe słuchawki z niezłym basem [wideo]

Unitra SN-40Słuchawki Unitra SN-40 to kolejne akcesoria marki Unitra, które mam w ostatnim czasie okazję testować. Pierwsze były słuchawki Unitra SN-50, potem Unitry SD-10 oraz SD-20, SN-30 a teraz jest to model Unitra SN-40. Słuchawki przeznaczone są dla młodszego pokolenia, ale czy będą z nich zadowoleni?

Testowane słuchawki Unitra SN-40 oferowane są w klasycznym opakowaniu, którym charakteryzuje się cała seria nowych słuchawek Unitry. Opakowanie nie zawiera zbyt wielu gadżetów. Znajdziemy w nich słuchawki Unitra SN-40 oraz instrukcję obsługi, ale nic więcej nie potrzeba. Może jedynie jakiś pokrowiec by się przydał.

Konstrukcja

Testowane słuchawki unita SN-40 zostały wykonane głównie z plastiku, ale przyznam szczerze, że jest to stosunkowo dobry stop. Nie wydaje mi się, aby uszkodziły się podczas normalnego użytkowania. Ja podczas 2-3 tygodni nie zauważyłem żadnego uszczerbku na obudowie. Dwie słuchawki mają wysuwany, plastikowy pałąk, który ma dość sporą regulację. Jest to około 3 cm wysunięcia z każdej strony. Pozwala to dostosować rozmiar praktycznie na każdy rozmiar głowy. Ja podczas testów nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś nie mógł ich założyć. Unitra SN-40 pewnie leżą i nie zsuną się z głowy przy byle jakim ruchu. Trzeba mocniej szarpnąć, aby spadły.

Unitra SN-40

Uszy się „grzeją”?

To pytanie słyszę najczęściej, jeśli ktoś mnie pyta o wynik testów słuchawek. W przypadku Unitra SN-40, poziom grzania jest optymalny. Jeśli ktoś jest nauczony do noszenia słuchawek, które zasłaniają ucho, to na pewno nie będzie narzekał. Osoba, która będzie miała pierwszy raz styczność z takim sprzętem, to po kilkudziesięciu minutach na pewno będzie musiał je chwile ściągnąć.

Unitra SN-40

Pałąk

To jeden z kluczowych elementów, ponieważ pomaga utrzymać słuchawki w stabilnej pozycji, ale także pełni funkcję wizualną. I jak tym modelu? Pałąk został wykonany z gąbki obszytej miękką sztuczną skórą (skaj). Jest to dość rozsądne rozwiązanie, ponieważ nie męczy głowy, nie naciska i ja po prostu o nim zapominałem. W tej kwestii doskonale spełnił swoje zadanie. Dodatkowo ma nadrukowane wielki napis Unitra, który w połączeniu z całością prezentuje się przyjemnie dla oka. Mi to po prostu przypadło do gustu…

Unitra SN-40

Jakość dźwięku

Ta sprawa jest jedną z najważniejszych w słuchawkach. I jak pod tym względem wypadają testowane sluchawki? Powiem szczerze, że nie ma żadnego efektu „łał”. Ja nie jestem wielkim specjalistą muzyki, ale mi się wydaje, że słyszałem lepsze brzmienia. Dźwięk jest głośny, czysty, wyraźny, ale coś mu brakuje. Oczywiście są słyszalne niskie tony. Funkcja basu spełnia swoje zadania, ponieważ jest on naprawdę słyszalny i czasami odczuwalny 🙂 W niektórych utworach naprawdę brzmi świetnie. Dodatkowo wyciszenie nie jest najlepszej jakości, a przy maksymalnej skali lub przy głośnym utworze, osoby obok będą wiedziały co słuchamy. Jest to niestety wada. Jednak nie ma mowy, aby przy ulubionym utworze słyszeć rozmowy, czy marudzenia innych uczestników komunikacji miejskiej. Po prostu nic nie słychać – tylko muzykę!

Unitra SN-40

Rozmowy? Oczywiście
Podczas podłączenia słuchawek Unitra SN-40 do dowolnego smartfona, czy tabletu z funkcją telefonu, nie musimy ich ściągnąć, aby odebrać połączenie. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu mikrofonowi, który jest wmontowany w pilot. Podczas testów zauważyłem, że musi być on odpowiedniej wysokości, bo nikt nie narzekał na jakość rozmów ze mną. Wszystkie moje słowa prawidłowo docierały do odbiorcy. Za pomocą mikrofona/pilota możemy również zakończyć lub odebrać połączenie.

Unitra SN-40

NA KONIEC
Testowane słuchawki Unitra SD-40 kosztują w oficjalnym sklepie Unitry 149 zł. Czy w tej cenie otrzymamy funkcjonalne słuchawki, z których będziemy zadowoleni? Myślę, że młodzież powinna być zadowolona, ponieważ otrzyma Unitry z dobrym basem, dobrym wykonaniem oraz kultową marką. Oczywiście na rynku są dostępne lepsze rozwiązania, ale czy zawsze patrzy się tylko na jakość dźwięku? Nie jestem tego taki pewny… I to może być kluczowy czynnik decydujący o wyborze słuchawek Unitra SD-40.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz