1

Tablety Colorovo CityTab Lite. Tanie i funkcjonalne. Przegląd trzech modeli

Colorovo CityTab Lite

Colorovo CityTab Lite


Firma Colorovo od kilku miesięcy intensywnie działa na rynku tabletów internetowych. Świadczy o tym coraz większa liczba tabletów, ale także pierwsze modele z wydajnym procesorem Intela oraz Windows 8. Jednak na razie mam dla Was porównanie tanich i funkcjonalnych tabletów z serii Lite – CityTab Lite 7″ 2.2, CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0 oraz CityTab Lite 10.1″.

Wszystkie tablety z serii CityTab Lite nie są demonami szybkości, nie mają fenomenalnej jakości obrazu wyświetlanej na ekranie oraz metalowej obudowy, ale nie ma się co dziwić, bo nie takie jest ich przeznaczenie. Po drugie w cenie do 300 zł nie kupimy takiego sprzętu. Producent adresuje tablety CityTab Lite do osób, które potrzebują taniego tabletu o podstawowych funkcjonalnościach. I do takich zastosowań te tablety doskonale się nadają.

CityTab Lite 10.1

CityTab Lite 10.1

Przeglądanie stron internetowych. Wybór: CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0

Tablety internetowe CityTab Lite pozwalają na sprawne przeglądanie wszystkich stron internetowych. Przeglądarka w praktyce spisuje się bez zarzutu – prawidłowo skaluje rozmiary stron i pozwala na pracę na kilku kartach jednocześnie. Co ważne, nie powoduje to w żaden sposób spadku wydajności sprzętu. Szczególnie lepiej strony internetowe wyglądają na modelu CityTab Lite 10.1″, ponieważ oferuje większy rozmiar wyświetlanego obrazu.

CityTab Lite 7 3G GPS 2.0

CityTab Lite 7 3G GPS 2.0

Zdecydowanie najlepszym tabletem internetowym przeznaczonym do przeglądania stron jest model Colorovo CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0, który nie dość, że oferuje moduł WiFi, to jeszcze ma wbudowany modem 3G. Pozwala na zamontowanie karty SIM operatorskiej i korzystanie z dobrodziejstw technologii 3G. W ten sposób nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni jeśli chodzi o łączność z Internetem. Wystarczy, że operator udostępnia sieć 3G. Urządzenie Colorovo CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0 współpracuje również z nadajnikami Aero2.

3G, a rozmowy? CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0

Tani i funkcjonalno tablet internetowy Colorovo CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0 posiada wbudowany modem 3G, który oferuje nie tylko możliwość przeglądania internetu, czy pobierania plików, ale także przeprowadzanie rozmów telefonicznych. Urządzenie jest wyposażony również w funkcję telefonu, czyli bez problemu możemy wybrać numer i pod niego zadzwonić, ale także odebrać połączenie przychodzącego. Istnieje także możliwość wysyłania wiadomości tekstowych. Wszystkie SMSy segregowane są w formie czatu, przez co łatwo jest nimi zarządzać.

Nawigacja samochodowa, piesza? Wybór: CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0

Tablety internetowe z serii CityTab Lite nie są drogie, ale jest w ofercie model, który daje możliwość skorzystania z GPS oraz usług geolokalizacjach. Jest to możliwe dzięki zamontowaniu w w tablecie CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0 modułu GPS. W praktyce pozwala na ustalanie bieżącej pozycji, ale co najważniejsze – możemy korzystać z CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0 jako nawigacji samochodowej, bądź pieszej. Wystarczy zainstalować dodatkowe oprogramowanie. Nie jest to ciężki sprzęt, więc śmiało można skorzystać z uchwytu samochodowego, np. ART AX-01, a modem GPS zdaje egzamin w codziennej eksploatacji.

Filmy? Wybór? Ciężko określić

Tanie tablety internetowej CityTab Lite oferują również możliwość przeglądania filmów. I to oczywiście nie oznacza przycinanego się obrazu, zawieszanego głosu itp. Tablety bez problemu radzą sobie z obsługą filmów w najpopularniejszych formatach. Możemy odtwarzać filmy z lektorem, jak i z napisami. Podczas użytkowania tabletu CityTab Lite 10.1″ uruchamiałem również filmiki z najpopularniejszego serwisu z plikami wideo, YouTube, i nie spotkałem się z odmową zładowania filmu. Na niektórych tabletach zdarzało mi się, że obraz się zacinał i nagle się nie ładował, a tutaj tego problemu nie ma.

Jeśli chodzi o najlepszą jakość przetwarzanego obrazu, to pod tym względem najlepiej wypada, chyba, ostatnio zaprezentowany model – CityTab Lite 7″ 2.2″, ponieważ oferuje rozdzielczość 1024×600 pikseli przy 7 calach. Wydaje się, że te parametry zapewnią dobrą jakość odwzorowanych kolorów. Niedługo może będę miał to okazję sprawdzić w testach.

Colorovo CityTab Lite 7” 2.2

Gry? Wybór: CityTab Lite 10.1″

Chociaż seria tabletów CityTab Lite to stosunkowo tanie urządzenia, więc może wydawać się, że do gier się nie nadają, ale NIE! Jeśli będziemy wybierać tablet do gier, to pośród tych trzech modeli najlepiej wybrać urządzenie Colorovo CityTab Lite 10.1″. Powód jest prosty – oferuje największy rozmiar przestrzeni do grania. W ten sposób na ekranie można wyświetlić więcej informacji, więcej widzimy na polu gry i same postacie w grach wydają się lepiej widoczne. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdy na ekranie gry prezentowanych jest sporo informacji. Ponadto dotyk pomaga w sprawnym zdobywaniu postępów w tytule, ponieważ niemal zawsze reaguje za pierwszym kliknięciem. Jest to bardzo ważne, bo w ten sposób eliminujemy przypadkową „stratę życia w grze”.

CityTab Lite to tanie i…

I zdecydowanie funkcjonalne tablety internetowe. Trzeba pamiętać, że cała seria CityTab Lite nie jest przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Są to tablety internetowe dedykowane osobom, które potrzebują taniego urządzenia do podstawowych zastosowań. Przeglądnie stron internetowych, uruchamianie gier i filmów, to dla tabletów CityTab Lite żadna przeszkoda. Ich niewątpliwie sporą zaletą jest dobry stosunek jakości wykonania do ceny.

Colorovo CityTab Lite 7″ 2.2. Specyfikacja techniczna

 • ekran 7 cali, 1024×600 pikseli, TFT
 • system operacyjny Google Android 4.1,
 • procesor 2-rdzeniowy Amlogic AML 8726-MX 1,5 GHz,
 • 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej, obsługa microSD,
 • WiFi (802.11 b/g/n), miniHDMI, microUSB 2.0,
 • aparat 2 Mpix i 0.3 Mpix,
 • akumulator litowo-polimerowy 3100 mAh,
 • waga 326 g.

Colorovo CityTab Lite 7″ 3G GPS 2.0. Specyfikacja techniczna

 • ekran 7 cali, 1024×600 pikseli, TFT
 • system operacyjny Google Android 4.2,
 • procesor 2-rdzeniowy MTK8312 Cortex A7 1,2 GHz,
 • układ graficzny Mali-400,
 • 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej, obsługa microSD,
 • WiFi (802.11 b/g/n), Bluetooth 4.0, GPS, 3G, obsługa Aero2, microUSB 2.0,
 • aparat 2 Mpix i 0.3 Mpix,
 • akumulator litowo-polimerowy 2800 mAh,
 • waga 295 g.

Colorovo CityTab Lite 10.1″. Specyfikacja techniczna

 • ekran 10,1 cali, 1024×600 pikseli, TFT
 • system operacyjny Google Android 4.2,
 • procesor 2-rdzeniowy Rockchip 3168 Cortex A9 1,2 GHz,
 • układ graficzny PowerVR SGX 540,
 • 1 GB RAM, 4 GB wbudowanej, obsługa microSD,
 • WiFi (802.11 b/g/n), microUSB 2.0,
 • aparat 2 Mpix i 0.3 Mpix,
 • akumulator litowo-polimerowy 5500 mAh,
 • wymiary: 262,8×165,3×10,5 mm,
 • waga 604 g.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz