2

Recenzja Unitra SN-30. Podobają mi się te słuchawki! [wideo]

Unitra SN-30

Unitra SN-30

Słuchawki Unitra SN-30 to ostatnie testowane przeze mnie obecnie słuchawki marki Unitra. Jest to najmniejszy i najtańszy model nausznych słuchawek Unitry. Po testach Unitry SN-40 i Unitry SN-50 przyszedł czas na kolejny sprzęt. Unitra SN-30 choć najtańsze, to niekoniecznie są najsłabsze…

Klient, który zdecyduje się na zakup słuchawek nausznych Unitra SN-30 nie otrzyma bogatego zestawu gadżetów, ale są one kompletnie nie potrzebne. W pudełku umieszczono słuchawki oraz instrukcję obsługi. Jedynie czego mi brakuje to etui, które zabezpieczyłoby urządzenie przed uszkodzeniem podczas transportu.

Unitra SN-30

Unitra SN-30

Konstrukcja

Urządzenie zostało wykonane w całości z tworzywa sztucznego, ale jest to stosunkowo dobry stop. Cała obudowa wydaje się solidna i powinna wytrzymać nie jeden kontakt z podłożem, ale oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Unitry SN-30 pasują chyba na każdą głowę, ponieważ regulacja nauszników jest po obu stronach. Z każdej strony jest to około 2-3 cm, co w zupełności wystarcza. Pewnie zadaje sobie pytanie, czy uszy podczas słuchania muzyki się męczą, tzn. „grzeją”. Według mnie zdecydowanie najmniej pośród wszystkich słuchawek Unitra. Pewnie jest to spowodowane tym, że charakteryzują się najmniejszą konstrukcją i najmniej zajmują powierzchnie ucha.

Unitra SN-30

Unitra SN-30

W przypadku słuchawek Unitra SN-30 nie mamy do czynienia z typowym pałąkiem, jak to miało miejsce w przypadku SN-40 oraz SN-50. Ma on taką samą konstrukcję na całej długości – ma tą samą grubość i poszycie. Jest to materiał typu skaj. Testowane Unitry pewnie leżą na głowie i nie powinny z niej zlecieć przy najmniejszym ruchu. Naprawdę trzeba się mocno postarać, aby spadły.

Regulacja głośności

Testowane słuchawki wyróżniają się wbudowana regulacją głośności muzyki. Gdzie się znajduję? Na pewno nie w mikrofonie, jak myślicie gdzie? Otóż znajdziemy go w prawym nauszniku. Jest on wmontowany w obudowę, która jest regulowana. W ten sposób bez konieczności sięgania do urządzenia elektronicznego, możemy szybko ściszyć muzykę. W praktyce bardzo często z tego rozwiązania korzystałem i muszę za ten pomysł producenta Unitra pochwalić, bo to jest świetny pomysł!

Unitra SN-30

Jakość muzyki

Słuchawki Unitra SN-30 choć są najtańszymi słuchawki nausznymi, to według mnie wcale najgorszego dźwięku nie mają. Jak dla mnie jakość prezentowanej muzyki była na zadowalającym poziomie. Można było usłyszeć niskie tony, czyli tzw. basy. Nie są one tak mocne, jak w Unitrze SN-40, ale są słyszalne i mają dość dobre brzmienie. Ja większej różnicy pomiędzy SN-30, a SN-40 nie zauważyłem. Szczerze według mnie grają tak samo, albo bardzo podobnie. Jedna bas SN-40 miał lepszy, bez dwóch zdań!

Unitra SN-30

Unitra SN-30

Choć nauszniki Unitry SN-30 nie są duże, to jednak stosunkowo dobrze wyciszają dźwięki docierające do nas z zewnątrz. Gdy siedziałem w domu, słuchałem muzyki i pisałem recenzję, a za oknem działy się remonty drogowe (wiadomo głośne maszyny), to ja nic nie słyszałem oprócz ulubionego utworu muzycznego. Jak dla mnie to najlepsza ocena. Jeśli wybrany utwór muzyczny oferuje efekty dźwiękowe polegające na wydobywaniu się muzyki o różnej mocy dla każdej słuchawki, to Unitra również to obsługuje. Czasami wychodzi z tego bardzo ciekawy efekt.

Jednak lubimy słuchać plików MP3 na maksymalnej skali głośności, to nie radzę tego robić w miejscu publicznym. Powód? Osoby obok również będą słyszeć, to co u nas gra. Nie jest to miły efekt, więc o głośnych słuchaniu w miejscach zatłoczonych nie ma mowy. Chyba, że Wam to kompletnie nie przeszkadza 🙂

Unitra SN-30

Unitra SN-30

Funkcje telefoniczne

Testowane słuchawki Unitra SN-30 na kablu o długości 1.2 m ma zamontowany mikrofon, który pozwala na przeprowadzanie rozmów. Podczas testów nie narzekałem na jakość przesyłanego głosu. Zarówno ja słyszałem prawidłowo odbiorce, jak i rozmówca. Mikrofon w żaden sposób nie zniekształca głosu.

NA KONIEC

Słuchawki Unitra SN-30 to bardzo ciekawe akcesorium. Kosztuje 99 zł, ale w tej cenie otrzymamy mały, ale solidne słuchawki, które dodatkowo oferują dość ciekawy dźwięk. Pod względem designu mogą się podobać. Ja nie wiem, czy to nie najładniejsze słuchawki Unitra…

Otabletach.pl. Warto kupić

Unitra SN-30. Galeria zdjęć

Unitra SN-30

Obraz 1 z 15

Słuchawki Unitra SN-30.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz