0

NVIDIA SHIELD. Tablet dla graczy oficjalnie. Co oferuje?

SHIELD Tablet.jpgFirma NVIDIA wprowadza do sprzedaży tablet internetowz SHIELD oraz bezprzewodowy kontroler SHIELD. Tablet jest napędzany przez najnowocześniejszy procesor mobilny na świecie, NVIDIA Tegra® K1, posiadającym 192 rdzeni graficznych.

Tablet SHIELD wyposażono w 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Aby umożliwić przekształcenie tabletu w kompletne urządzenie do gier, NVIDIA stworzyła bezprzewodowy kontroler SHIELD. Tablet SHIELD obsługuje również opcjonalnie łączność LTE, umożliwiając granie przez Internet w dowolnym miejscu poza domem.

Podobnie jak pierwszy członek rodziny SHIELD, czyli handheld SHIELD, tablet SHIELD również zapewnia dostęp do treści dla graczy, w tym najlepszych gier dla systemu Android obsługiwanych przez platformę SHIELD, oraz możliwość bezprzewodowego strumieniowania gierz komputerów PC.

SHIELD Tablet

Technologia NVIDIA GameStream umożliwia strumieniowanie gier z komputerów stacjonarnych i laptopów wyposażonych w procesory graficzne NVIDIA GeForce® GTX. Jest także możliwość strumieniowania gier komputerowych z serwerów NVIDIA GRID. Funkcja ShadowPlay umożliwia zapisywanie i strumieniowanie najwspanialszych momentów z gier w serwisie Twitch, Tablet SHIELD został także wyposażony w przednią kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli. Tryb konsoli NVIDIA umożliwia wyświetlenie gier z tabletu na telewizorze. Tryb konsolowy przekształca tablet w pełnoprawne urządzenie do gry na dużym ekranie. Wystarczy podłączyć bezprzewodowy kontroler SHIELD, rozsiąść się na kanapie i bawić się grami pecetowymi oraz przeznaczonymi dla systemu Android, przeglądać strony internetowe i oglądać ulubione filmy – a wszystko w natywnej rozdzielczości 1080p.

Bezprzewodowy kontroler SHIELD jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem tego typu i zapewnia wyjątkowo krótki czas reakcji dzięki połączeniu Wi-Fi Direct. Tablet obsługuje do czterech kontrolerów bezprzewodowych SHIELD jednocześnie, umożliwiając wspólną grę ze znajomymi. To pierwszy kontroler o tak wysokiej precyzji zaprojektowany z myślą o obsłudze zarówno strumieniowanych gier PC jak i tych przeznaczonych dla systemu Android. Urządzenie wyposażono w gniazdo do podłączenia słuchawek, mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów w trakcie gry, wbudowany touchpad, regulator głośności oraz rewolucyjną funkcję głosowego wydawania poleceń i wyszukiwania informacji.

SHIELD Tablet

Technologia NVIDIA DirectStylus™ 2 w tablecie SHIELD to przełom. Dwa razy lepsza responsywność od poprzednika pozwala na korzystanie z aplikacji do malowania w trzech wymiarach, akcelerowanych przez procesor graficzny, w których farba i barwniki mieszają się w czasie rzeczywistym, a sama paleta zmienia swój charakter w miarę regulacji źródła oświetlenia.

Tablet SHIELD jest dostarczany z aplikacją NVIDIA SHIELD Hub, która pełni funkcję centrum dowodzenia, zapewniając możliwość przywołania jednym dotykiem najlepszych gier dla systemu Android, które zostały zoptymalizowane pod kątem urządzeń SHIELD, a także umożliwiając szybkie uruchamianie zainstalowanych gier i aplikacji. Ponadto gracze otrzymują popularną grę Trine 2: Complete Story firmy Frostbyte.

Tablet SHIELD obsługuje łączność WiFi lub Wi-Fi z LTE. Urządzenie będzie dostępne w wersjach 16 i 32 GB, z możliwością rozszerzenia pojemności za pomocą kart MicroSD (do 128 GB). Cena za wersję 16 GB WiFi to 1199 zł. Kontroler bezprzewodowy SHIELD będzie kosztował 249 zł, a etui będzie dostępne w cenie 119 zł.

SHIELD Tablet

W wybranych krajach europejskich (w tym w Polsce), Stanach Zjednoczonych i Kanadzie ruszyła przedsprzedaż tabletów SHIELD oraz akcesoriów. W Polsce zamówienie można złożyć poprzez witrynę shield.nvidia.pl, a urządzenia będą dostępne w sklepach Komputronik, Morele oraz X-KOM.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz