2

Tablet Alcatel OneTouch Pop 7 debiutuje. Czy kupilibyście tablet Alcatela?

Alcatel OneTouch POP7

Alcatel OneTouch POP7

W internetowym sklepie Amazon zadebiutował nowy tablet internetowy Alcatel OneTouch Pop 7. Alcatel to marka, którą doskonale kojarzyłem kilka/kilkanaście lat temu. Obecnie to zapomniany przeze mnie producent, ale tylko przeze mnie? Zobaczcie specyfikację techniczną tabletu Alcatel OneTouch Pop 7.

Alcatel OneTouch Pop 7 to tablet, który został zaprezentowany podczas tegorocznych targów elektronicznych CES w Las Vegas, a teraz można go kupić. W sklepie Amazon trzeba za niego zapłacić 99 euro, czyli około 400 zł (bez podatków). A co w tej cenie otrzymamy?

Specyfikacja techniczna Alcatel OneTouch Pop 7 wyróżnia się wyświetlaczem TFT o przekątnej 7 cali i rozdzielczości WSVGA (1024 x 600 pikseli). Prawidłowe działanie systemu operacyjnego Google Android 4.2 ma zapewnić 2-rdzeniowy procesor MediaTek MT8312 o częstotliwości taktowania zegara 1.3 GHz oraz 1 GB RAM. Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 4 GB, ale można skorzystać z slotu microSD do 32 GB.

Alcatel zdecydował się na umieszczenie dwóch aparatów fotograficznych. Główny obiektyw, zlokalizowany z tyłu obudowy, ma matrycę 2 Mpix, a z przodu jest 0.3 Mpix do wideo rozmów. Kamera 2 Mpix pozwala na nagrywanie filmów w jakości 720p.

Zobacz także: Tablety dla każdego w świątecznych prezentach od Orange

W obudowie znajduję się również moduł Bluetooth, modem 3G, GPS, WiFi oraz port microUSB. Akumulator ma 3240 mAh pojemności. Wymiary tabletu Alcatel OneTouch Pop 7 to 9.2 x 11.3 x 0.9 cm, a waga wynosi 286 g.

Stosunek ceny do funkcjonalności wydaje się bardzo dobry, ponieważ sprzęt nie jest drogi,a specyfikacja nie jest tragiczna. Choć aparat 2 Mpix i nagrywanie 720p? Jakoś tego nie widzę. Ale czy w ogóle ktoś byłby w Polsce zainteresowany kupnem tabletu internetowego wyprodukowanego przez firmę Alcatel? Czy jeszcze darzycie tego producenta zaufanie? Ja właśnie sam nie wiem co myśleć, ale chętnie bym sprawdził Alcatel OneTouch Pop 7 w praktyce…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz