1

IDC: Rynek tabletów coraz większy. Ale jest spowolnienie

fot. http://pl.freepik.com

fot. http://pl.freepik.com

Tablety internetowe pojawiły się na rynku dość niespodziewanie i praktycznie od razu zyskały sympatię wśród klientów. Według najnowszego raportu firmy analitycznej IDC, rynek tabletów wzrósł o 11 proc. w porównaniu do poprzedniego roku.

Według raport IDC, w 2014 roku sprzedano o 11 proc. więcej tabletów niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Łącznie do rąk klientów trafiło 49,300 mln sztuk tabletów internetowych. Jednak wyniki z kwartału na kwartał nie są już tak kolorowe. Rynek trochę wyhamował, ponieważ sprzedaż tabletów spadłą o 1,5 proc. w porównaniu do poprzedniego kwartału.

Oczywiście nadal najpopularniejszym producentem tabletów jest Apple. W drugim kwartale 2014 roku sprzedano 13,3 mln egzemplarzy iPadów. Drugie miejsce należy do Samsunga, ale ten producent nie może być zadowolony z swoich wyników. Na trzecim miejsce wskoczyło Lenovo, które sprzedało 2,4 mln sztuk obecnie ma 4,9 proc. światowego rynku tabletów. Zaraz za podium uplasował się ASUS, który ustąpił miejsce Lenovo. Piąte miejsce należy do firmy Acer, która ma 2 proc, rynku, ale wydaje mi się, że ich czas dopiero nadchodzi…

A Wy jakiej firmy macie tablet?

źródło: phonearena.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz