0

SnaB Overtone Earplug EP-81. Słuchawki z „mocnym” basem [wideo]

SnaB Overtone Earplug EP-81Markę SnaB do momentu otrzymania słuchawek kompletnie nie znałem. Był to dla mnie totalny nowy producent, więc byłem sceptycznie nastawiony do testów słuchawek SnaB Overtone Earplug EP-81, które kosztują 59 zł. Czy są to słuchawki warte tej ceny? Sprawdziłem.

Pierwsze co mnie miło zaskoczyło, to opakowanie, w którym otrzymałem słuchawki. Choć cena wynosi 59 zł i nie jest to stosunkowo duża suma, to jednak klient otrzyma sprzęt w eleganckim tekturowym pudełku. A co w środku? Są słuchawki Overtone Earplug EP-81 wraz z nałożonymi piankowymi wkładkami, ale to nie koniec. Jeśli piankowe wkładki nie są dla Was odpowiednie, to są jeszcze trzy różne rozmiary silikonowych.

SnaB Overtone Earplug EP-81

Jest eleganckie czarne etui, które nomen omen przyda się podczas transportu. W ten sposób zawsze będą widoczne, bo pudełka ciężko nie zauważyć, a ponadto są zabezpieczone przed uszkodzeniami. Obecnością tego gadżetu jestem najbardziej zaskoczony, i to pozytywnie. W modelu Overtone Earplug EP-81M jest jeszcze klips do koszuli. Przyda się, ponieważ są one wyposażone w mikrofon umożliwiający przeprowadzanie rozmów.

SnaB Overtone Earplug EP-81

Wykonanie i komfort noszenia

Testowane słuchawki Overtone Earplug EP-81 wykonane są w całości z aluminium oraz stali. Nie ma tutaj w żadnym wypadku tworzywa sztucznego w postaci plastiku. Przetworniki o średnicy 8 mm są dobrze spasowane i wykonane. Nie zauważyłem tam żadnego zbędnego detalu. Ich wytrzymałość moim zdaniem jest spora, ponieważ po 3-tygodniowych testach nie ma na nich śladu użytkowania.

SnaB Overtone Earplug EP-81

Zastosowany kabel, o długości 1.2 m, wydaje się odpowiednio gruby i wytrzymały. Szczególnie od „rozgałęźnika”, wykonanego również z aluminium, jest zdecydowanie bardziej wzmocniony. Nad nim jest także plastikowy zacisk, który umożliwia regulowanie górnych części słuchawek. Zapewnia on odpowiedni zacisk – ani za mocny, ani za lekki.

SnaB Overtone Earplug EP-81

Słuchawki mają na końcu wejście muzyczne typu jack 3.5 mm. Bardzo mnie cieszy ten rozmiar, ponieważ obecnie wszystkie smartfony i tablety korzystają z tego portu. Zastosowany wtyk ma solidną konstrukcję z ostatnio modnym zgięciem. Takie wejście jack ostatnio widzę w produktach konkurencji, szczególnie w Sony, czy Philips. Moim zdaniem taki rodzaj wtyczki, z takim zgięciem, jest wygodniejszy, praktyczniejszy i bezpieczniejszy, a co najważniejsze – trwalszy.

SnaB Overtone Earplug EP-81

Jeśli chodzi o kompatybilność, to ja podczas testów podłączyłem Overtone EP-81 do różnych smartfonów oraz tabletów internetowych. I nie spotkałem się z sytuacją, aby nie chciały współpracować. Za każdym razem muzyka była odtwarzana. Produkt marki SnaB doskonale radził sobie również jako nadajnik antenowy dla radia FM.

Testowane słuchawki są przede wszystkim wygodnie i nie zauważyłem tzw. efektu „zmęczonego ucha”. Czym się objawia? Jak to rozumiem? Otóż po prostu nie trzeba słuchawek ściągać, bo ucho boli. Kiedyś taka sytuacja miała miejsce praktycznie we wszystkich słuchawek. Teraz na szczęście nad tym popracowano. Nowe generacje zostały pozbawione tego dyskomfortu.

SnaB Overtone Earplug EP-81

Jakość muzyki

SnaB Overtone Earplug EP-81 to słuchawki o dobrym jakości dźwięku. Szczególnie miło jestem zaskoczony mocnym i czystym basem. W wielu tego typu sprzętach jest on mocny, ale niestety jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Producent na stronie zachwalał bas i faktycznie nie kolorował. Nie jestem wielkim ekspertem od dźwięku, więc nie powiem jak brzmi, jak się wydobywa itp. Powiem tylko, że – dudni pięknie! 🙂

Jeśli chodzi o ogólną jakość odtwarzanego dźwięku, to również moim zdaniem słuchawki stanęły na wysokości zadania. Przy maksymalnej głośności nie da się po prostu ich trzymać w uszach, ponieważ dźwięk jest za mocny i nieprzyjazny. Co mam myśli? Po prostu charczy. Sporo również zależy od jakości muzyki.

SnaB Overtone Earplug EP-81

NA KONIEC

Testowane słuchawki SnaB Overtone Earplug EP-81 to urządzenie, które na rynku kosztuje 59 zł i w tej kategorii cenowej ma sporą konkurencję. Klienci mogą wybrać produkt topowych firm, ale także niszowych producentów. Czy SnaB ma szansę, aby użytkownik zdecydował się właśnie na SnaB Overtone Earplug EP-81? Według mnie TAK! Za 59 zł klient otrzyma naprawdę solidne słuchawki, dobrze wykonane i ze świetnym basem, jeszcze raz to podkreślę.

SnaB Overtone Earplug EP-81. Dane techniczne:

  • kabel 1.2 m,
  • wejście jack 3,5 mm,
  • Impedancja 24 omy,
  • pasmo przenoszenia 20–22 000 Hz,
  • waga 12 g,
  • średnica przetwornika 8 mm.

Otabletach.pl. Warto kupić

SnaB Overtone Earplug EP-81. Galeria zdjęć

SnaB Overtone Earplug EP-81

Obraz 1 z 11

Słuchawki dokanałowe SnaB Overtone Earplug EP-81 .

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz