0

Prestigio dobrze sobie radzi w Polsce

Prestigio MultiPad Thunder 7.0iProdukty marki Prestigio można w Polsce kupić w sklepach z sprzętem elektronicznym,a le także w ofercie sieci Plus. Dzięki szerokiej dostępności, Prestigio obecnie ma 3 miejsce na rynku tabletów internetowych w Polsce. Zaskoczeni? Bo ja trochę, ale pozytywnie!

Dzisiaj biuro prasowe Prestigio pochwaliło się dobrymi wynikami Prestigio w Polsce. Magazyn iMagazine opublikował raport sprzedaży tabletów, ale nie wiadomo dokładnie o jaki chodzi, bo całego nie opublikowano. Wyniki sprzedaży dotyczą okresu od maja 2013 oraz do maja 2014 roku. Przez ten okres sprzedało się w Polsce 1,629 mln sztuk tabletów. Większość to tablety z Androidem oraz iOS – 97.6 proc. Zaledwie 2.4 proc. sprzedaży należy do Windowsa. Wartość całej sprzedaży to 1,056 mld PLN.

W tej chwili do Prestigio należy 7 proc. polskiego rynku. Obecnie jest to wynik gorsze zaledwie od Samsunga i Lenovo. Jednak Prestigio jest liderem na ryku 8-calowych tabletów. Dzięki temu Prestigio ma 36 proc. udziału. Marka Prestigio ma w swojej w ofercie tablety z systemem Android oraz Windows 8.1 i 8.1 Pro.

– Zajęcie trzeciego miejsca w tak wymagającym segmencie urządzeń jest konsekwencją przyjętej strategii. Prestigio posiada szerokie portfolio tabletów, począwszy od 7-calowych konstrukcji, poprzez te z 8-calowymi wyświetlaczami, a na dużych 10.1-calowych kończąc. Dla użytkownika istotny jest także optymalny stosunek jakości do ceny, co jest znakiem rozpoznawczym marki – ocenia Dariusz Rylski, Product Line Sales Manager Prestigio.

Jestem naprawdę miło zaskoczony, że polska marka radzi sobie tak dobrze. Z pewnością właściciel marki jest zadowolony osiąganych wyników. Takie dobre wyniki to na pewno duża zasługa sieci komórkowej Plus i ich klientów.

A Wy co sądzicie o Prestigio? Czy jesteście zadowoleni z ich tabletów?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz