0

Koniec wojen sądowych Apple i Samsunga w USA?

samsung_vs_appleWszystko na to wskazuje, ze prawnikom i zarządom firm Samsung oraz Apple znudziło już się wychodzenie do sądu na różne rozprawy i dochodzenia swoich praw, skoro i tak od wielu lat ze sobą współpracują. Ponoć nie będzie już nowych procesów na terenie USA.

W ostatnich kilku latach bardzo często dochodziło do różnych rozpraw sądowych pomiędzy Samsungiem, a Apple. Większość spraw wygrało Apple, ale i gigant z Cupertino musiał płacić odszkodowanie na rzecz Samsunga. Jednak ta batalia już się firmom najwyraźniej znudziła.

Na początku tego roku doszło do spotkania szefów Apple i Samsunga i tam uzgodniono, że teraz nie będzie już żadnych nowych procesów wytyczanych w USA. Jednak te sprawy, które już zostały założone zostaną przeprowadzone do końca. Nowych na pewno nie będzie. Dotyczy to również innych rynków – Japonii, Brazylii, Korei Południowej, Holandii, czy Wielkiej Brytanii, gdzie sądy nie były tak przychylne Apple, jak w USA.

A szkoda, bo fajnie było, jak Samsung płacił odszkodowanie w postaci bilonu dowiezionego ciężarówkami. Fajne akcji tworzyli 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz