2

Recenzja Colorovo CityTab Supreme 10.1. Biznesowy tablet za 1000 zł

Colorovo CityTab 10.1 SupremeColorovo CityTab Supreme 10.1 to obecnie jeden z najciekawszych tabletów internetowych w ofercie marki Colorovo. Według producenta adresowany jest do klientów biznesowych ze względu na Windows 8.1, pakiet Office oraz wydajny procesor Intel Atom. Czy faktycznie Colorovo CityTab Supreme 10.1 z klawiaturą sprawdza się podczas codziennej pracy?

Colorovo CityTab Supreme 10.1 to oczywiście nie jedyny tablet z procesorem Intel Atom, ale jest to według mnie najciekawszy model. Jednak już niedługo w Polsce będzie można kupić nowe tablety z Intel Atom.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Zestaw

Każdy klient, który zdecyduje się na zakup biznesowego tabletu Colorovo CityTab Supreme 10.1 otrzyma skromny zestaw gadżetów. Jest to funkcjonalna klawiatura, która pełni również rolę etui ochronnego. Jest także ładowarka sieciowa i kilka papierków.

Konstrukcja i wykonanie

Colorovo CityTab Supreme 10.1 jest urządzeniem stosunkowo dużym, ponieważ na froncie umieszczono wyświetlacz o wymiarach 10.1 cali. Konstrukcja tabletu jest stosunkowo smukła i lekka. Ja gdy używałem sam tablet, to naprawdę nie wydawał mi się ciężki. Obudowa testowanego tabletu została wykonana z tworzywa sztucznego oraz aluminium. Wszystko wydaje się prawidłowo spasowane, ponieważ nic nie trzeszczy, nie dostaje – wydaje się, że każdy element konstrukcji jest na swoim miejscu. Jednak uważałbym na upadki, ponieważ ekran nie jest wzmacniany i może pęknąć.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Wyświetlacz

Colorovo CityTab Supreme 10.1 to urządzenie, które wyróżnia się najpopularniejszym rozmiarem ekranu. Użytkownik ma do dyspozycji aż 10.1 cala powierzchni do pracy. Wyświetlacz charakteryzuje się rozdzielczością 1280×800 pikseli. Ekran został wykonany w technologii IPS, co dla użytkownika ma bardzo duże znaczenie. To rozwiązanie zapewnia szerokie kąty widzenia oraz możliwość pracy w intensywnych promieniach słonecznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego kontrastu barw. Z CityTab Supreme 10.1 śmiało można się wybrać na plażę, czy na wycieczkę i odpalić na film, czy napisać ważny artykuł. Ja często go zabierałem w plenery i nigdy pod względem czytelności nie narzekałem.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Natomiast jeśli chodzi o jakość odwzorowanych kolorów i barw, to moim zdaniem jest przyzwoicie. Oczywiście nie ma żadnych efektów, które by mnie „powaliły na kolana”, ale oglądanie filmów, czy przeglądanie zdjęć jest bezkonfliktowe. Układ graficzny bez problemu radzi sobie z przetwarzaniem obrazu – nie ma żadnych przycięć, czy pojedynczych martwych pikseli, ja ich przynajmniej nie zauważyłem. Ważną kwestią jest reakcja na dotyk, która w testowanym tablecie, a dokładniej ekranie, jest na dobrym poziomie. Naprawdę rzadko musiałem klikać po kilka razy w jedno miejsce, aby się dana opcja uruchomiła.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

System operacyjny
Obecnie platforma Windows 8.1 nie jest mocno spopularyzowana wśród tabletów internetowych, zdecydowanie bardziej popularny jest Android. Ale czy sprawdza się w praktyce? Według mnie tak i to bez zarzutów. Podczas testów nie spotkałem się z sytuacją, aby Windows 8.1 się zawiesił, bądź odmówił posłuszeństwa. I pod tym względem nie mam żadnych zastrzeżeń. Ja tylko nadal trochę marudzę na małą ilość ciekawych aplikacji dostosowanych do tej platformy.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Klawiatura i etui w jednym

Colorovo CityTab Supreme 10.1 sprzedawany jest wraz z klawiaturą, która przydaje się podczas redagowania treści. Zawiera normalny układ klawiszy i ja po przesiadce z laptopa nie miałem większych problemów z szybkim pisaniem tekstu. Tylko początkowo myliłem klawisze, później były to już sporadyczne przypadki i to spowodowane raczej pośpiechem. Dostępny jest również touchpad, ale jest on umieszczony na elastycznym elemencie, więc, aby był w pełni funkcjonalny najlepiej jakby leżał na płasko. Dodatkowo nie ma charakterystycznych przycisków – po lewej i prawej stronie. Ja jednak bardzo rzadko z niego korzystałem, ponieważ zdecydowałem się na nawigację dotykiem po ekranie.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Materiał, z którego zostało wykonano etui, to głównie tworzywo sztuczne. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, jakie miałem okazję testować, ale na pewno sprawdzi się jako zabezpieczenie przed porysowaniem ekranu. Dodatkowo pozwala na ustawienie wyświetlacza pod jednym kątem. Taki układ doskonale nadaje się podczas pracy, bądź oglądania filmów.

Pakiet biurowy Office

Jednym z najważniejszych zalet tabletu CityTab Supreme 10.1 jest pełnowartościowy i wydajny pakiet biurowy Office. Pozwala on przeglądanie dowolnych plików Worda, Excela, czy PowerPointa. Ja podczas testów nie spotkałem żadnych błędów. Za każdym razem dokument się otwierał, ale raz dłużej, raz krócej – wszystko zależy od wielkości samego pliku. Co najważniejsze, wszystko jest czytelne, w każdej chwili można edytować i wprowadzać zmiany w każdym dokumencie. Oprogramowanie biurowe Microsoftu zdało egzamin w praktyczności. Jedynie z czym miałem kłopot, to pliki PDF. Nie za każdym razem dokument otwierał się prawidłowo, ale to już nie jest część pakietu Office.

Łączność

W przypadku tabletów internetowych bardzo ważną kwestią jest stabilny moduł do łączności WiFi. Karta sieciowa zainstalowana w tym sprzęcie może pracować w pasmach. Pozwala to na podłączenie się do każdego punktu dostępowego. Podczas testów nie spotkałem się z sytuacją, aby WiFi w Colorovo nie chciało się połączyć z jakimś routerem. Za każdym razem ten proces przebiegał bez komplikacji. Wystarczyło podać hasło i chwilę poczekać – każde następne połączenie było już automatyczne. Jeśli chodzi o stabilność transmisji danych, to też po prostu nie mogę narzekać. Nigdy mi nie zerwało połączenia – z winny tabletu.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Testowany Colorovo pozwala również na podłączanie do siebie zewnętrznych urządzeń z USB. Ja podczas testów sprawdziłem myszkę bezprzewodową oraz pendrive USB. W obu przypadkach nie było komplikacji. Z pewnością wiele osób ucieszy możliwość obsługi zewnętrznych modemów 3G za pomocą portu USB. W ten sposób możemy wziąć nasz Internet od laptopa i podłączyć do tabletu, i korzystać z niego na CityTab Supreme 10.1. Doskonale przydaje się podczas wyjazdów, gdzie nagle potrzebujmy dostęp do naszej skrzynki pocztowej, czy innej usługi.

W obudowie skrywa się również miejsce na kartę pamięci w formacie microSD. Dzięki temu w szybki i bezkonfliktowy sposób możemy powiększyć pamięć dostępną dla użytkownika. Jest także moduł Bluetooth 4.0, który pozwala na kopiowanie danych pomiędzy dwoma urządzeniami elektronicznymi. Transmisja danych nigdy nie została przerwana, ale czasami mój laptop świrował z wykryciem tabletu. Ale to moim zdaniem winna mojego sprzętu. Natomiast port HDMI pozwala na podłączenie tabletu do telewizora, czy innych urządzeń peryferyjnych.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Biznesowy tablet do zabawy?

Chociaż CityTab Supreme 10.1 jest adresowany do klientów biznesowych i do pracy, to jednak nadaje się również do zabawy i rozrywki. Podczas testów oglądałem kilka filmów za pośrednictwem tego urządzenia i nie było mowy, aby obraz się zawiesił. Nie było żadnych opóźnień na linii obraz – dźwięk. Jeśli chodzi o gry, to niestety nie ma ich za dużo w ofercie sklepu Microsoftu, ale te, które udało mi się zainstalować, nie sprawiały problemu. Tablet jest wyposażony również w dwie kamery. Z tyłu jest obiektyw o matrycy 5 Mpix, który pozwala na nagrywanie filmów i robienie zdjęć. Jakość wykonywanych materiałów jest przyzwoita, ale czy naprawdę korzystalibyście z tabletu 10-calowego jako aparatu? 🙂

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Bateria

W testowanym tablecie Colorovo CityTab Supreme 10.1 zdecydowano się na umieszczenie akumulatora litowo-polimerowego o pojemności 8000 mAh. Na stronie producenta nie podano na ile to powinno starczyć, ale ja mogę stwierdzić, że bateria jest całkiem wydajna. Praktycznie codziennie korzystałem z CityTab Supreme 10.1 (Wifi i urządzenie cały czas włączone, w trybie czuwania) i tak średnio co 2-3 doby musiałem ładować urządzenie. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu wyniósł około 10 godzin.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

NA KONIEC

Biznesowy tablet Colorovo CityTab Supreme 10.1 to sprzęt, który w sprzedaży zadebiutował kilka tygodni temu i obecnie można go kupić w cenie około 900 zł. w tej cenie otrzymacie funkcjonalny sprzęt do pracy, z wydajnym procesorem oraz pakietem biurowym Office 365. Ja korzystałem z CityTab Supreme 10.1 praktycznie tylko do pracy i nigdy mnie nie zawiódł.

ZALETY:
– pakiet biurowy,
– szybkość działania,
– etui z klawiaturą,
– wyraźny wyświetlacz.

WADY:
– głośnik.

DANE TECHNICZNE:

  • wyświetlacz IPS 10.1″, 1280×800 pikseli,
  • Windows 8.1,
  • pakiet office 365,
  • bateria litowo-polimerowa 8000 mAh,
  • 2 GB RAM, 32 GB wbudowanej,

  • Quad Core Intel® Atom™ processor Z3740D 1,33-1,5 GHz, Intel® HD Graphics,
  • WiFi (802.11 b/g/n), Bluetooth 4.0, obsługa modemów 3G,
  • aparat 5 oraz 2 Mpix.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz