0

Szkodliwe związki wycofane z procesu produkcji Apple

Apple iPad mini

Korzystając z naszych urządzeń, szczególnie renomowanych i znanych firm jesteśmy niemal pewni, że są one bezpieczne, a ich używanie nie zagraża naszemu zdrowiu.

Apple w procesie produkcji swoich urządzeń wykorzystywało dwa szkodliwe związki chemiczne benzyn oraz heksan, których usunięcia domagały się organizacje Green America oraz China Labor Watch. Apple postanowił przyjrzeć się kwestii szkodliwości tych związków co do użytkowania urządzeń przez społeczeństwo na całym świecie, w tym celu producent przeprowadził dokładne badania i testy w 22 fabrykach trwające 4 miesiące, które wykazały, że związki te nie mają negatywnego wpływu i w żaden sposób nie oddziałują na użytkowników urządzeń z Cupertino.

Producent, postanowił nie tylko przyjrzeć się sprawie i przeprowadzić testy oraz badania, ale również wycofać całkowicie z procesu produkcji szkodliwe związki, zatem spodziewać możemy się, że kolejne smartfony, tablety, laptopy itd. będą pozbawione szkodliwych związków.

Związki, o których mowa w artykule mogą powodować uszkodzenia nerwów, jak również białaczkę.

Możemy jednak żyć spokojnie i korzystać z naszego sprzętu spod loga nadgryzionego jabłuszka – nic nam nie grozi 🙂 Ciekawi mnie jednak kwestia innych producentów, czy w ich fabrykach również wykorzystuje się szkodliwe związki ? czy tego typu badania oraz testy są przeprowadzane ? Czy zatem możemy być zagrożeni ze strony sprzętu innych producentów ? Zapewne, na te pytania nigdy nie otrzymamy odpowiedzi, warto jednak byłoby przyjrzeć się innym producentom, również tym mniejszym.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wojciech Walczak

Geek. Gadżetomaniak, miiłośnik nowych technologi. Użytkownik i miłośnik Apple ale Android nie jest mu obcy.