0

Tablet w szkole. Przegląd przydatnych aplikacji dla Google Android

Obecnie w szkołach coraz częściej można spotkać tablety internetowe, a nie smartfony. I to nie tylko wśród uczniów, którzy po prostu mogą tam odpalić gry na większym ekranie. Jednak dyrektorzy i nauczyciele też zaczynają coraz częściej używać tabletów z Google Android. Powód? Wszystko w jednym miejscu i nie trzeba nosić ze sobą kilku książek. Aplikacje, które Wam chce zaprezentować przydadzą się zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

myTable, czyli mobilny plan lekcji

mytable ikonaJeszcze za czasów szkoły i ustalonego planu lekcji to była to ważna kwestia, aby wiedzieć kiedy na co idziemy, jakie lekcje, w jakiej sali itp. Wtedy były modne papierowe wersje planu, wydrukowany przez dyrektora lub po prostu na szybko przepisany w zeszyt. Ja osobiście nigdy większego problemu z zapamiętaniem nie miałem i potem wszystko pakowałem z listy „z głowy”, ale sporo osób niestety co chwile mi się o coś pytało. Teraz ten problem można rozwiązać za pomocą tabletów internetowych, a dokładniej z pomocą programu z Google Play. Dostępna jest aplikacja myTable, która jest po prostu mobilnym planem lekcji. Oprogramowanie pozwala przygotowanie planu dla każdego dnia z osobna z wszystkimi najważniejszymi informacjami. Można dodać dowolne notatki. Jest także specjalny tryb przeznaczony dla studentów, którzy będą mogli podzielić swoje zjazdy na tygodnie.

Pobierz

CamScanner, czyli skanuj notatki

Bardzo często nie ma czasu, aby przepisywać notatki, albo spokojnie zrobić zdjęcie, albo po prostu aparat nie może złapać ostrości. Oprogramowanie CamScanner korzysta z wbudowanego aparatu, ale wyposażony jest w specjalne algorytmy, które ułatwiają zeskanowanie dowolnego tekstu. Wystarczy tylko pomóc aplikacji odpowiednio ustawić skanowany tekst, a program sam wykryje krawędzie, ustawi tło białe i bardziej skupi się na tekście, aby był widoczny i czytelny. CamScanner można również użytkować w firmach oraz organizacjach, ponieważ umożliwia szybkie i łatwe udostępnianie dokumentów innym użytkownikom. W bazie można zapisać mnóstwo plików.

CamScanner

Pobierz

Dziennik Ocen, i wszystko jasne

Dziennik OcenZdarzało się Wam, że nie pamiętaliście swoich ocen z danego przedmiotu? Z pewnością, bo po prostu nie da się ich wszystkich spamiętać. Dodatkowo jeśli nauczyciel robił mnóstwo kartkówek i sprawdzianów, to siłą rzeczy nie jest to możliwe. Teraz nie trzeba ich zapisywać w zeszycie, ale możecie skorzystać z mobilnego dzienniczka. Jest także opcja dla studentów, gdzie można oznaczyć punkty ECTS. Funkcje dzienniczka to:
– tryb dla studenta lub ucznia,
– dodawanie przedmiotów, punktów ects – dla studenta,
– obliczanie średniej arytmetycznej,
– liczenie średniej ważonej (ocena*ects) – dla studenta,
– liczenie średniej ważonej dla ucznia,
– podział na semestry.

Pobierz

Matematyka, nie jedną aplikacją człowiek żyje

Matematyka to naprawdę bardzo duży dział w nauce, więc nie sposób tego ogarnąć w jednej aplikacji. Mam dla Was dwie propozycje, które spowodują, że chyba wszystko już będziecie mieć w swoim urządzeniu mobilnym. Są to aplikacje Matma oraz Geometria dla każdego. Po ich zainstalowaniu znajdziemy wszelkie informacje dotyczące funkcji matematycznych, wzorów, ale także wszelkie wiadomości na temat brył i ich kątów.

Pobierz Matma
Pobierz Geometria

Wikipedia

WikipediaOczywiście to obowiązkowa aplikacja w naszym tablecie. Jest to obecnie najlepsze, darmowe źródło informacji. Czasami są tam napisane bzdurne informacje, ale chyba każdy korzysta z tego serwisu przy opracowywaniu prac domowych. Oprogramowanie prezentuje wiadomości w czytelny i przejrzysty sposób. Dużo szybciej znajdziemy informacje z poziomu aplikacji, niż za pośrednictwem strony internetowej.

Pobierz

Fizyka w szkole

Fizyka w szkoleJest to oprogramowanie, które w kolorowy i prosty sposób pokazuje wszelkie najważniejsze zagadnienia dotyczące fizyki i praw obowiązujących w tej dziedzinie nauki. Nie trzeba studiować trudno zrozumiałych regułek, które dopiero po przeanalizowaniu można zrozumieć. Wszystko pokazane jest w prosty i zabawny sposób. Szkoda, tylko, że baza zagadnień nie jest tak duża, jak można by się spodziewać.

Pobierz

Słownik PL

Jest to oprogramowanie, które musi być obowiązkową pozycją dla ucznia. Słownik zawiera informacje o słowach, które są wzbogacone opisami zasad poprawnej pisowni i interpunkcji, uniwersalnego słownika języka polskiego, Wielkiego słownika wyrazów obcych oraz Współczesnego słownika języka polskiego. Słownik umożliwia sprawdzenie pisowni poszczególnych wyrazów języka polskiego, ich odmianę i zalecane miejsca dzielenia słów na granicy wierszy. Baza danych wynosi ponad 300 tys. i do prawidłowego funkcjonowania aplikacji potrzebny jest dostęp do Internetu.

Slownik PL

Pobierz

Wielojęzyczny słownik polski

Aplikacja może się przydać podczas nauki języków obcych – angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski. Oprogramowanie pozwala na tłumaczenie polskich słów od razu na kilka języków. Wyszukiwarka umożliwia wyszukiwanie haseł bez udziału polskich znaków diakrytycznych. Program działa w trybie offline, co pozwala na naukę nawet podczas podróży, czy braku dostępny do sieci. Bazę danych można zapisać na karcie SD.

Wielojezyczny slownik polski

Pobierz

Tablety do szkoły?

Oczywiście do szkoły trzeba wybrać sprawny tablet internetowy, a do tego ważną cechą jest dobry stosunek funkcjonalności do ceny. I właśnie taką cechą charakteryzuje się tablety internetowe firmy Colorovo. Szczególnie polecam modele – Colorovo CityTab Supreme 7.85, Colorovo CityTab Lite 7” 2.2, Colorovo CityTab Vision 7 2.1 oraz Colorovo CityTab Supreme 7,85” Boost GPS.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz