0

Tablet w pracy. Przegląd aplikacji dla Google Android oraz Windows 8

Przygotowałem już dla Was zestawienie aplikacji, które mogą się przydać w szkole oraz na studiach. Teraz mam dla Was aplikację, które można zainstalować na tabletach z Google Android oraz Windows 8.1 i przydadzą się w pracy, ale także w codziennej eksploatacji urządzenia.

Feedly

FeedlyTo jeden z najpopularniejszym i najciekawszych czytników RSS. Doskonale sprawdza się, gdy codziennie musimy sprawdzać wiadomości na wielu stronach. Zamiast otwierać po kolei każdą, wszystko pojawia się w jednym miejscu. Dodatkowo w przejrzysty i miły dla oka sposób. W praktyce również nie sprawia żadnych kłopotów, ja z tego oprogramowania korzystam codziennie i mnie nie zawodzi. Tylko kilka razy w ciągu roku nie chciało mi pobrać nowych wpisów. Aplikacja pozwala na synchronizowanie danych pomiędzy urządzeniami, tak abyśmy zawsze widzieli tylko najnowsze wiadomości. Aplikacja Feedly pozwala na połączenie się z wieloma serwisami społecznościowymi – Facebook, Twitter, Google+. Pocket, Instapaper oraz Evernote.

Pobierz na Androida

Dropbox

DropboxTo usługa, serwis internetowy oraz aplikacja w jednym. Tej marki raczej nikomu przedstawiać nie trzeba, bo to była jedna z pierwszych usług do przechowywania danych w chmurze. Ważną zaletą Dropbox jest dostęp do konta z dowolnego urządzenia elektronicznego. Na tablet przygotowano specjalne i funkcjonalne oprogramowanie. Wszystkie pliki zapisane w jednym miejscu są od razu dostępne na wszystkich sprzętach. W łatwy i szybki sposób możemy udostępnić pliki naszym znajomym, jak i obcy użytkownikom. Co ważne, nikt oprócz nas nie ma dostępu do plików, chyba, że ustawimy odpowiednie uprawnienia. Dropbox pozwala na zapisywane załączników z wiadomości elektronicznych prosto do swojego konta. Ponadto jest możliwość edytowania dokumentów.

Pobierz na Androida

Microsoft Office Mobile

Office MObileW końcu i firma Microsoft przygotowała oprogramowanie Office, które można z powodzeniem zainstalować na urządzeniu z Google Android. Oprogramowanie dedykowane jest smartfonom, ale i na tabletach można je zainstalować. Pakiet Microsoft Office Mobile pozwala na dostęp do dokumentów programów Microsoft Word, Microsoft Excel i Microsoft PowerPoint oraz ich wyświetlanie i edytowanie z niemal dowolnego miejsca. Dzięki obsłudze wykresów, animacji, grafik SmartArt i kształtów dokumenty wyglądają jak w oryginale. W każdej chwili możemy wprowadzić komentarz oraz inne zmiany, a format pliku zostanie ten sam. Pliki zapisane w Ofifce Mobile są dostępne w każdym innym urządzeniu za pomocą chmury OneDrive. Dzięki chmurze dokumenty, które były ostatnio wyświetlane na komputerze, są łatwo dostępne na telefonie w panelu ostatnio używanych dokumentów. Microsoft Office Mobile ma naprawdę spore możliwości.

Pobierz na Androida

Evernote

To chyba najlepsze narzędzie do tworzenia szybkich notatek. Usługa jest dostępna na wszystkich tabletach, smartfonach i komputerach. Wystarczy się zalogować, a od razu wszystkie pliki są dostępne. Oczywiście natychmiast są synchronizowane pomiędzy wszystkie urządzenia dopisane do konta. Evernote umożliwia pisanie notatek, robienie zdjęć, tworzenie listy zadań, nagrywanie przypomnień audio. a następnie wszystko to można przeszukiwać, w domu, w pracy lub w podróży. Ciekawą funkcjonalność jest możliwość przeszukiwania tekstów w… zdjęciach. Szczególnie jeśli chodzi o notatki, to ta funkcja jest obowiązkowa. Pliki i dokumenty można udostępniać za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Są dostępne także wersję premium z dodatkowymi funkcjami oraz zabezpieczeniami.

Evernote

Pobierz na Androida
Dostępność również na Windows 8

Google Tłumacz

Zdarza mi się, że nadal muszę skorzystać z tłumaczenia z automatu, czyli za pomocą strony internetowej przez algorytm. Czasami jest to po prostu koniecznie. W Google Play jest dostępna specjalna aplikacja Google Tłumacz, która pozwala na tłumaczenia tekstów w 80 językach. Oprogramowanie jest o tyle fajne, że nie musimy tylko pisać za pomocą klawiatury, ale wystarczy, że powiemy zdanie, zrobimy zdjęcie tekstu, bądź napiszemy odręcznie. Co do fotki, to niekiedy nie działa, to tak jak powinno. Google Tłumacz na urządzenia z Androidem działa w trybie offline, co jest bardzo ważne, gdy podróżujemy, a analizujemy jakiś dokument. Każdy przetłumaczony tekst można zapisać i odtworzyć w przyszłości – bardzo fajne, proste, a jakże przydatne.

Tlumacz Google


Pobierz na Androida

Silent Time

Silent TimeJest to proste narzędzie, które nie ma skomplikowanych funkcji, ale jednak jest niezwykle praktyczny. Zdarza się, że o spotkaniach, na których obowiązuje absolutna cisza wiecie już wcześniej, ale z jakiegoś powodu zapomnicie wyciszyć dźwięki. Teraz zrobi to dla Was aplikacja, w której zdefiniujmy kiedy i w przez jaki czas dźwięki mają być wyłączone. Po przekroczeniu ustalonego przedziału czasowego, dźwięki zostaną przywrócone.

Pobierz na Androida

Adobe Reader

To obowiązkowy program do przeglądania, edytowania i nawigowania po plikach PDF. Jest to obecnie najpopularniejszy format do przesyłania firmowych dokumentów, ponieważ zapewnia czytelność prezentowanych plików. Zainstalowanie aplikacji mobilnej Reader umożliwia po prostu pracę nad dokumentami PDF w tablecie z systemem Android lub Windows. W każdej chwili plik możemy udostępnić innym osobom. Usługa Adobe Document Services to możliwość konwertowania i eksportowania plików PDF. Najważniejsze funkcje:
– otwieranie dokumentów PDF w wiadomości e-mail, na stronie sieci Web lub w aplikacji,
– przeglądanie dokumentów PDF chronionych hasłem, adnotacji i oznaczeń rysunków,
– kontekstowe wyszukiwanie tekstu za pomocą wstawek,
– powiększanie tekstu lub rysunków
– tryb nocny do czytania dokumentów,
– konwersja plików PDF na formaty DOC, DOCX, XLSX lub RTF w celu łatwego edytowania.

Adobe Reader

Pobierz na Androida
Dostępny na Windows 8

Bilkom

BilkomJeśli często podróżujecie i to niekoniecznie służbowym samochodem, to na pewno korzystacie z pociągów. PKP przygotowało specjalne oprogramowanie o nazwie Bilkom, które pozwala na wyszukiwanie połączeń dla przewoźników oferujących swoje usługi w Polsce, jak i dla wybranych w Europie. Darmowa aplikacja sprawdzi aktualny czas odjazdu czy przyjazdu pociągu. Zaplanuje podróż z dowolnej lokalizacji do następnego dworca, do konkretnego adresu lub danego punktu zainteresowania (POI). Bilkom prezentuje również opóźnienia w czasie rzeczywistym. Możliwe jest także włączenie okna z czasami odjazdu z wybranej stacji. Bilkom pozwala na zapisanie dowolnego połączenia w trybie offline.

Pobierz na Androida

Skype

To obowiązkowy komunikator dla każdego w sumie użytkownika. Obecnie nie znam osoby, która pracuje w sieci, a nie posiada konta w Skype. Jest to naprawdę przydatne narzędzie, ponieważ pozwala na szybkie wykonanie połączenia głosowego oraz wideo, bez narażenia się na koszty. Oczywiście wszystko w ramach komunikatora Skype. Jest także możliwość zadzwonienia na numer komórkowy, czy stacjonarny, ale trzeba zapłacić. Jednak koszty nie są duże. Samej funkcjonalności na pewno nie muszę Wam przedstawiać. Ważne, że posiadacze tabletów z Androidem oraz Windows 8 mogą zainstalować Skype.

Skype

Pobierz na Androida
Dostępny na Windows 8

Tablety do pracy?

Oczywiście ważną kwestią jest wybór samego tabletu internetowego. Obecnie jedno z najciekawszych i najtańszych, przy okazji, rozwiązań oferuje marka Colorovo. Za 1000 zł możemy kupić wydajny biznesowy tablet Colorovo CityTab Supreme 10.1 z systemem operacyjnym Windows 8.1, układem Intel Atom oraz pamięcią 32 GB. Jest także dostępna nieco pojemniejsza wersja – Colorovo CityTab Supreme 10.1 64 GB. Ale nie tylko Windows może służyć do pracy, ale także sprzęt z Androidem. Obecnie w ofercie Colorovo jest mnóstwo takich modeli. Musimy tylko zdecydować się na jakiś konkretny rozmiar wyświetlacza, a potem trzeba wybrać jakiś model z serii Vision, która najbardziej nadaje się do pracy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz