1

Acer Liquid X1. 5,7-calowy phablet za 265 dolarów. Co oferuje?

Acer Liquid X1

fot. fonearena.com

Kilkanaście dni temu firma Acer zaprezentowała multimedialny phablet Acer Liquid X1, a teraz pojawił się w pierwszym kraju, na Tajwanie. Kosztuje tam 265 dolarów, czyli około 800 zł (bez podatków), a co w tej cenie otrzymamy? Czy Acer Liquid X1 jest wart tej ceny? Zobaczcie specyfikację.

W Tajwanie za phablet Acer Liquid X1 trzeba zapłacić 265 dolarów, czyli nieco ponad 800 zł w przeliczeniu na naszą walutę, i to bez podatków. W Europie jeszcze nie wiadomo kiedy się pojawi, ale powinno stać się to już niedługo. Ja przewiduje wrzesień/październik, ale ciekawe jaka będzie cena. Jak myślicie, nie przekroczy ona ponad 1 tys. zł? Jeśli, to faktycznie może okazać się niezłą propozycją.

Najważniejszą częścią phabletu Acer Liquid X1 jest wyświetlacz o przekątnej 5,7 cali i rozdzielczości 720×1280 pikseli. Stosunek pikseli na cal wynosi 258. Ekran został wykonany w technologii IPS, która zapewnia szerokie kąty widzenia oraz dobry kontrast prezentowanych obrazów. Interfejs dostarczy system operacyjny Google Android w werji 4.4.2. Całe szczęście, że producent nie pomyślał o 4.3 lub co gorsza o 4.2.

Za prawidłowe przetwarzanie danych, programów i ogólne działanie urządzenia odpowiadać będzie odpowiada 8-rdzeniowy procesor MediaTak MT6592 o taktowaniu zegara 1.7 GHz oraz 2 GB RAM. Wbudowana pamięć wynosi 16 GB, co nie jest złym wynikiem, ale w każdej chwili można skorzystać z slotu microSD. Ważne dla użytkownika chwilę można uchwycić za pomocą głównego aparatu fotograficznego o matrycy 13 Mpix z diodą LED. Z przodu będzie także kamera 2 Mpix do wideo rozmów oraz selfie.

W obudowie Acer Liquid X1 znajduję się również modem LTE, 3G, Bluetooth 4.0, karta sieciowa WiFi v802.11a/b/g/n, microUSB oraz GPS z A-GPS. Akumulator litowo-jonowy ma pojemność 2700 mAh. Całość waży 160 gramów.

Co sądzicie o tym produkcie? Czy to Acer Switch 10, przyszedł czas na kolejny godny firmy Acer sprzęt? Moim zdaniem tak, ale zobaczymy jak to wszystko sprawdzi się w praktyce…

źródło zdjęcia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz