0

Recenzja Colorovo CityTab Lite 7 2.2″. Tablet za ~200 zł

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"W ostatnim czasie mam dużo okazji testować sprzęt elektroniczny marki Colorovo na łamach bloga. Tym razem mam dla Was test tabletu internetowego Colorovo CityTab Lite 7 2.2″. Jest to urządzenie, które nie kosztuje dużo, ale czy jest to funkcjonalny sprzęt? Sprawdziłem…

Zestaw

Pudełko, w którym klient otrzyma tablet CityTab Lite 7 2.2″ jest minimalistyczne, a stylistyka jest identyczna jak we wszystkich tabletach CityTab. Użytkownik może liczyć na kabel USB, ładowarkę sieciową oraz kilka papierków. Szkoda tylko, że nie ma żadnego, chociaż skromnego etui, które by wzbogaciło zestaw.

Konstrukcja plastikowa, ale spasowana

Oczywiście w tablecie za 200 zł nie możemy liczyć na super obudowę, która została wykonana z mocnych materiałów. W CityTab Lite 7 2.2″ mamy do czynienia z tworzywem sztucznym, tzw. plastikiem. Jednak nie jest to najtańszy stop. Tak mi się wydaje, ponieważ po wzięciu w dłoń nie ma się wrażenia, że bawimy się tanią chińską zabawką. Ja podczas 3 tylodniowych jakoś specjalnie nie dbałem o sprzęt, tzn. nie nosiłem go ciągle w pokrowcach, nie „chuchałem” na niego, a żadnych uszkodzeń na obudowie nie zauważyłem. Co ważne! Konstrukcja CityTab Lite 7 2.2 jest dobrze spasowana – nic nie trzeszczy, nie odstaje. Po wzięciu w dłonie, ściśnięciu nie ma żadnych odgłosów, że dopiero jakieś podzespoły się ze sobą stykają.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Mimo dość optymalnych rozmiarów (192×116×10 mm), to niestety tablet do najlżejszych nie należy. Miałem już okazję testować większe urządzenia o mniejsze wadze. W tym modelu jest to 326 g, co niestety odczuwa się, gdy trzymamy go w jednej dłoni. Tylko po dwóch stronach urządzenia znajdziemy przyciski oraz porty. W jednym miejscu jest regulacja głośności oraz klawisz zasilający. Natomiast nad obiektywem przedniej kamery jest slot microSD oraz port microUSB, ładowania oraz słuchawkowe (jack 3.5 mm). Główny obiektyw aparatu jest z tyłu obudowy, a na samym dole tylnej klapki ulokowano głośnik.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Wyświetlacz 7-calowy

Jednym z najważniejszych aspektów w urządzeniach tego typu jest wyraźny wyświetlacz. W tym przypadku możemy na taki liczyć. CityTab Lite 7 2.2″ może się pochwalić ekranem o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1024×600 pikseli. Wyświetlacz został wykonany w technologii TFT. Jakość odwzorowanych kolorów jest optymalna, nie jest dobra, ani zła. Nie ma mowy, aby być zachwycony grafiką, ale do podstawowych zadań sprawdzi się bez zarzutu. Co mam na myśli? Przeglądanie stron internetowych, czytanie książek, notatek.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Niestety producent musi popracować nad dotykiem w tanich tabletach. Nie działa zbyt pewnie i bardzo często musiałem po kilka razy klikać w jedno miejsce – źle odczytywało moje intencje. Ekran reagował jak na kliknięcie, a nie przesunięcie, np. podczas czytania wiadomości chciałem przesunąć tekst w dół, a gdy robiłem to „nad” obrazkiem”, to on się uruchamiał. Orientacja ekranu działa prawidłowo – gdy tylko obróciliśmy sprzęt, to interfejs również.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Przeglądarka internetowa

Chociaż testowany tablet Colorovo CityTab Lite 7″ 2.2 jest tanim sprzętem, to musi mieć sprawną przeglądarkę internetową. To obowiązkowe i nie ma się co dziwić, bo tablet głównie służy do surfowania po Internecie. W tym urządzeniu możecie skorzystać z dwóch fabrycznie zainstalowanych aplikacji – wbudowanej przeglądarki oraz Google Chrome. W praktyce oba programy mają bardzo zbliżoną do siebie funkcjonalność. Pozwalają na obsługiwanie wielu kart, a także płynne odtwarzanie materiałów wideo z serwisu YouTube. Podczas testów nigdy mi się obraz wideo nie zawiesił, chyba, że nagle nie miałem dostępu do Internetu. Na pewno jednak nie uruchomimy na jednej karcie muzyki, a na następnej będziemy chcieli coś poczytać – od razu muzyka zaniknie. Musze jeszcze dodać, że obie przeglądarki radziły sobie z skalowaniem stron internetowych.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

W środku

Tablet CityTab ite 7 2.2″ ma dość ciekawą specyfikację techniczną, ale prawidłowe funkcjonowanie ma zapewnić 2-rdzeniowy procesor Amlogic AML 8726-MX, układ graficzny Mali-400MP2 oraz 1 GB RAM. Wbudowana pamięć to aż 8 GB, ale gdy to okażę się za mało to można umieścić kartę microSD w slocie. Czemu ciekawą specyfikację? Otóż jest to sprzęt za około 200 zł, a jego podzespoły są stosunkowo mocne. Naprawdę miłe zaskoczenie…

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Wydajność

Urządzenie użytkowałem około 3 tygodni po paręnaście minut dziennie. Co zauważyłem? Otóż to, że tablet nie ma większych problemów z obsługą kilku aplikacji, tzn. ich uruchomieniem w tle. Musze przyznać, że czasami spotkałem się z delikatnym „zamuleniem” systemu operacyjnego Android 4.1, ale w większości przypadków spisywał się dobrze. Czasami wybudzenie z trybu uśpienia trwało nieco za długo, po kliknięciu w przycisk trzeba było odczekać około dwóch sekund. Pamiętajcie, że jest to jedna z najstarszych wersji Androida. Nie ma mowy, aby uruchomić na nim profesjonalne i zaawansowane gry, ale podstawowe tytuły z powodzeniem zainstalujemy. Zresztą nie jest to sprzęt do gier, a głównie do przeglądania stron.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

WiFi? Musowo!

Oczywiście nie ma mowy, aby zabrakło modułu WiFi. W CityTab Lite 7 2.2 umieszczono kartę sieciową WiFi (802.11 b/g/n). W tablecie za 200 zł można mieć wątpliwości co do wydajności modułu WiFi, ale ja je rozwiewam! Podczas testów podłączyłem sprzęt do kilku punktów dostępu i nigdy nie było żadnych komplikacji. Z utrzymaniem połączenia i przesyłaniem danych nie ma problemu. Nie spotkałem się z sytuacją, aby tablet nie chciał współpracować z jakimś routerem. Urządzenie zapamiętuje wcześniej zapisane sieci i automatycznie się z nimi łączy.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Głośność

Testowany tablet Colorovo CityTab Lite 7 2.2 wyposażony jest w głośnik umieszczony z tyłu obudowy, na samym dole. W praktyce bardzo ciężko go zasłonić, ale jest to możliwe – w zależności w jakiej pozycji będziemy urządzenie obsługiwać i o co go oprzemy. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to oczywiście nie ma co liczyć na cuda. Jest to raczej standardowy głośnik, który w głównej mierze możemy traktować jako dodatek, bo na pewno nie może służyć do odtwarzania muzyki. W tym przypadku tablet może służyć jako źródło muzyki.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Akumulator

Colorovo CityTab Lite 7 2.2″ wyróżnia się baterię litowo-polimerową o pojemności 3100 mAh. Przy takich rozmiach sprzętu jest to dość duża ilość mocy, ale jak to wszystko działa w praktyce? Jeśli użytkowałem tablet po kilkanaście minut dziennie, czasami wcale, ale ciągle był w trybie uśpienia, to zdarzało mi się, że CityTab wytrzymał po kilka dni. Nie wiem, jakby przetrwał cały dzień zabawy, ale niestety do regularnej pracy ten sprzęt się nie nadaje.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Podsumowanie, czyli czy warto?

Początkowo tablet Coloroo CityTab Lite 7 2.2″ miał cenę ustaloną przez producenta na 249 zł, to jednak na Allegro można go kupić w jeszcze niżej cenie. I w oferowanych tam cenach jest to dobra propozycja. Za 200 zł ciężko będzie naleć lepszy tablet internetowy, a tutaj do dyspozycji jest 2-rdzeniowy procesor oraz 1 GB RAM. Ja naprawdę miałem już do czynienia z gorszymi tabletami, które kosztują podobnie.

Otabletach.pl. Warto kupić

Colorovo CityTab Lite 7 2.2″. Specyfikacja techniczna:

  • wyświetlacz 7″, TFT, 1024×600 pikseli,
  • system operacyjny Google Android 4.1,
  • 2-rdzeniowy procesor Amlogic AML 8726-MX 1,5 GHz, grafik Mali-400MP2,
  • 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej, slot microSD,
  • aparat 2 i 0,3 Mpix,
  • WiFi (802.11 b/g/n),
  • akumulator litowo-polimerowy 3100 mAh,
  • wymiary 192×116×10 mm, waga 326 g.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2″. Galeria zdjęć

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz