0

Recenzja zestawu Jabra Stealth. Mała i funkcjonalna słuchawka w przystępnej cenie [wideo]

Jabra StealthW ostatnich dniach miałem okazję testować mobilny głośnik Jabra Solemate oraz zestaw słuchawkowy Jabra Stealth. Recenzję tego pierwszego sprzętu mogliście już przeczytać, a teraz możecie sprawdzić jak w praktyce działa Jabra Stealth. Na wstępie musicie wiedzieć, że jest to bardzo ciekawy zestaw słuchawkowy!

Zestaw, co dostaniemy przy zakupie

Osoby, które zdecydują się na zakup testowanej słuchawki Jabra Stealth mogą liczyć na kilka gadżetów. W pudełku klient znajdzie zestaw dodatkowych zaczepów oraz wkładek. Jedynie czego mi brakuje to etui, które zabezpieczyłoby sprzęt przed przypadkowymi uszkodzeniami podczas transportu.

Mała, zgrabna, ale dobrze wykonana

Obudowa zestawu słuchawkowego Jabra Stealth została wykonana z tworzywa sztucznego (plastiku) oraz gumy. Jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ od razu po wzięciu do ręki miałem pozytywne odczucia. Nie ma się wrażenia, że trzymamy tanią zabawkę. Jabra Stealth od początku wydaje się solidnym sprzętem, z dobrym spasowaniem. Nic nie trzeszczy po naciśnięciu, ani nie odstaje. Również element, który trzyma sprzęt w uchu jest solidny i nie wydaje mi się, aby szybko się wyrobił, tzn. stracił na jakości. Naprawdę podczas poruszania się nie martwiłem się oto, że nagle słuchawki nie będzie, że gdzieś ją zgubię.

Jabra Stealth

Mikrofon do rozmów umieszczony jest na froncie obudowy, wraz z przyciskiem do odbioru/zakończenia rozmowy oraz diodą sygnalizacyjną. Przydaje się ona do poinformowania nas o aktualnym trybie urządzenia. Natomiast z boku jest przycisk do asystentów głosowych (Google i Apple), a z tyłu – port microUSB oraz przełącznik zasilający.

Jabra Stealth

Parowanie i stabilność połączenia

Zestaw słuchawkowy Jabra Stealth można sparować z innym urządzeniem elektronicznym za pomocą technologii Bluetooth. Wystarczy włączyć urządzenie i wyszukać Jabra Stealth w oprogramowaniu smartfona, tabletu, bądź komputera. Nie trzeba wpisywać żadnych kodów przy sparowaniu. Jeśli już raz podłączyliśmy zestaw do urządzenia, to następne połączenie następowało automatycznie. Chociaż czasami musiałem wejść jeszcze raz w ustawienia i kliknąć w wyszukane urządzenie. Jeśli chodzi o stabilność połączenia, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie ma mowy, aby parowanie nagle samo się przerwało. Wystarczyło nie oddalać się na odległość więcej niż 10 metrów.

Jabra Stealth

Jakość połączeń

Bardzo ważną kwestią w zestawach słuchawkowych jest jakość przeprowadzonych rozmów. W testowanej Jabra Stealth ta funkcja stała na wysokim poziomie. Podczas kilkunastu dni testów nie spotkałem się z sytuacją, aby ktokolwiek narzekał na to, że mnie nie słyszy. Ja również nie miałem problemu z prawidłowym usłyszeniem rozmówcy. Nie ważne, czy jechałem samochodem, szedłem po hałaśliwej drodze,

Jabra Stealth

Akumulator

Wbudowana bateria pozwala na przeprowadzenie rozmów do 6 godzin oraz pracy do 240 godzin w trybie czuwania. W praktyce nie używałem słuchawki przez cały dzień, więc nie wiem, czy cały dzień pracy wytrzyma. Ale po kilkanaście minut dziennie, kiedy gdzieś jechałem, bądź szedłem po zakupy. Przy takiej częstotliwości użytkowania musiałem ładować Jabra Stealth co kilka dni. Co ważne, akumulator można naładować za pomocą portu microUSB. Może to być dowolna ładowarka, bądź urządzenie z USB.

Jabra Stealth

Podsumowanie, czyli czy warto kupić…

Zestaw słuchawkowy Jabra Stealth to urządzenie, które można kupić za 269 zł. W tej cenie jest to naprawdę solidny sprzęt. Byłem miło zaskoczony, że mogłem nosić słuchawkę po kilkadziesiąt minut, a ucho wcale mnie nie bolało. Niestety do tej pory narzekałem na straszne „zmęczenie” ucha. Jeśli do tego dołożyć dobrą jakość rozmów, to trudno będzie znaleźć w tej cenie ciekawszy zestaw słuchawkowy.

Otabletach.pl. Warto kupić

ZALETY:

  • wykonanie,
  • stosunek ceny do jakości,
  • dobra jakość rozmów.

WADY:

  • nie zauważyłem.

Jabra Stealth. Galeria zdjęć

Jabra Stealth

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz