0

Nowe tablety: QOOQ V3 do kuchni, Lava IvoryE za 99 dolarów i Dual-SIM, Cherry Mobile Alpha Play z Windows

QOOQ V3

QOOQ V3

Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić trzy nowe tablety internetowe, które debiutują poza Europą, a są dość ciekawymi urządzeniami. Dla osób pracujących w kuchni jest QOOQ V3 ze specjalnie przygotowaną obudową. Ponadto jest jeszcze Lava IvoryE z technologią Dual-SIM i niską ceną. Jest także nowe tablet z Windowsem – Cherry Mobile Alpha Play.

Pierwszy tablet do kuchni?

Tablet internetowy QOOQ V3 to chyba pierwsze tego typu urządzenie, które dedykowane jest osobom pracującym w kuchni. Dlaczego? otóż ma specjalnie przygotowaną obudowę z plastiku, która ma zapewnić odporność na uszkodzenia mechaniczne, np. nożem. Nie jest mu straszne także zachlapanie wodą. Konstrukcja obudowy jest stosunkowo gruba – 11,3 mm. Urządzen9e nie jest również lekkie – waży ponad 700 g. Wszelkie przepisy można odczytać na ekranie o przekątnej 10 cali i rozdzielczości 12800×800 pikseli. Za interfejs odpowiada system operacyjny Google Android 4.4 Kitkat.

Poza tym tablet QOOQ V3 będzie pracował pod kontrolą procesora Tegra 4 o częstotliwości taktowania 1.9 GHz oraz 1 GB RAM. Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 16 GB, ale można skorzystać także z slotu microSD. Użytkownik ma do dyspozycji także aparat fotograficzny 5 Mpix. Z przodu jest kamera 1.2 Mpix do wideo rozmów. W obudowie skryto WiFi, Bluetooth oraz akumulator o pojemności 5800 mAh.

Cena wynosi 399 euro. Nie jest to mało, ale czy w kuchni może się przydać? Jak dla mnie niekoniecznie….

Lava IvoryE

Lava IvoryE

Lava IvoryE z Chin

To tania propozycja z Indii, która kosztuje zaledwie 99 dolarów i jest wyposażona w technmologię Dual-SIM. Dzięki temu możemy za pomocą Lava IvoryE możemy wykonać połączenie, bądź napisać wiadomość. Wszystkie informacje wyświetalne są a ekranie 7-calowym o rozdzielczości 1024×600 pikseli. Za prawidłowe funkcjonowanie urządzenia odpowiada 2-rdzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1.3 Ghz oraz 1 GB RAM. Wbudowana pamięć wynosi 4 GB. Oczywiście jest także wsparcie dla kart microSD.

Producent zdecydował się także na umieszczenie dwóch aparatów fotograficznych. Główna matryca wynosi 2 Mpix, ale z przodu jest także kamera 0.3 Mpix do wideo rozmów. W obudowie nie zabraknie także WiFi, Bluetooth 4.0 oraz microUSB.

Cherry Mobile Alpha Play

Cherry Mobile Alpha Play

Cherry Mobile Alpha Play

Rynek tabletów internetowych z Windowsem naprawdę się mocno ostatnio powiększa. W Cherry Mobile Alpha Play zainstalowano system operacyjny Windows 8.1. Nowa propozycja pochodzi z Filipin i kosztuje około 600 zł. Szybkość działania i niezawodną moc obliczeniową ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735D oraz 1 GB RAM. Wbudowana pamięć wynosi 16 GB. Oczywiście dla niektórych osób będzie to za mało, ale spokojnie jest także slot microSD.

Wszystkie informacje wyświetlane są na ekranie 8-calowym o rozdzielczości 1280×720 pikseli. Specyfikację techniczną uzupełnia aparat fotograficzny o matrycy 5 Mpix, kamera wideo (2 Mpix) do wideo rozmów, WiFi, Bluetooth 4.0 oraz akumulator o pojemności 3500 mAh.

źródło: tablet-news.com/gadgets.ndtv.co/gsminsider.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz