0

HP Stream 7 oraz HP Stream 8. Niedługo tanie tablety z Windowsem znanej firmy?

Już niedługo na amerykańskim rynku pojawią się dwa nowe tablety internetowe, które będą pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1. HP przy współpracy z Microsoftem przygotował tanie tablety, których cena zaczyna się już od 99 dolarów. To modele HP Stream 7 oraz HP Stream 8.

HP Stream 7

HP Stream 7

Nowe tablety HP Stream 7 oraz HP Stream 8 mają bardzo zbliżoną do siebie specyfikację techniczną. Na przodzie obudowy zobaczymy wyświetlacz 7-calowy oraz 8-calowy, w zależności od modelu. Jednak obsługiwana rozdzielczość w obu przypadkach to 1280×800 pikseli. Ekrany zostały wykonane w technologii IPS. Za interfejs odpowiada system operacyjny Windows 8.1.

Aby oba tablety HP Stream 7 oraz HP Stream 8 prawidłowo funkcjonowało, to HP zdecydowało się na 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735 o taktowaniu zegara 1,33 GHz do 1,83 GHz, układ graficzny Intel HD Graphics oraz 1 GB RAM. Natomiast na dane oraz aplikacje zarezerwowano 16 GB, ale jest także slot kart microSD. Klient ma do dyspozycji także 1 TB w chmurze OndeDrive. Ważne dla użytkownika chwilę można uchwycić za pomocą aparatu fotograficznego o matrycy 2 oraz 5 Mpix oraz kamera 0,3 Mpix oraz 2 Mpix. Odpowiednio dla HP Stream 7 oraz HP Stream 8.

HP Stream 8

HP Stream 8

W obudowie dwóch nowych tabletów z Windowsem umieszczono również kartę sieciową WiFi, Bluetooth 4.0 oraz modem 3G (opcjonalnie). HP Stream 7 będzie miał akumulator o pojemności 3000 mAh, a HP Stream 8 – 4000 mAh.

Zobacz także: HP Slate 6 VoiceTab Plus zauważony w NFC. Niewiele wiemy

Ceny nie będą wysokie. HP Stream 7 będzie kosztował 99 dolarów, a większy – 149 dolarów.

HP Stream 8

HP Stream 8

źródło: tablet-news.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz