0

Nowy Windows na tablety to Windows 10!

Acer Iconia W510 z Windows 8Wczoraj na konferencji prasowej Microsoft zaprezentował nową wersję systemu operacyjnego. Nie jest to Windows 9, jak się wszyscy spodziewali, a Windows 10, który ma być kompatybilny z smartfonami, tabletami, komputerami i konsolami do gier.

Wszyscy spodziewali się, że Microsoft pokaże nowego Windowsa, ale będzie oznaczony numerem 9, skoro wcześniej prezentowali Windows 7 oraz Windows 8. Jednak teraz najnowsza platforma będzie nazywać się Windows 10. Wydaje mi się, że to oznaczenie jest spowodowane tym, że producent wykonał pewien skok, pewną zmianę w swojej polityce. Teraz nie będzie osobnych nazw dla smartfonów, tabletów, czy komputerów. Teraz tylko i wyłącznie Windows 10. Na tablecie będzie Windows 10, na smartfonie Windows 10 i na komputerze to samo.

Czym będzie się wyróżniać Windows 10? Jak podają przedstawiciele Microsoftu ma mieć wszelkie najlepsze cechy Windowsa 7 oraz Windowsa 8. Interfejs będzie łatwiejszy do zarządzania za pomocą palca lub kursora. Microsoft planuje uruchomienie również wspólnego sklepu z aplikacjami. Nowością będzie obsługa kilku pulpitów, w których można uruchomić inne aplikacje.

Premiera pełnej wersji systemu operacyjnego Windows 10 dla tabletów, i innych urządzeń, odbędzie się w przyszłym roku, ale nie wiadomo dokładnie kiedy. Wydaje mi się, że nie wcześniej niż w drugiej połowie 2015 roku. Z kolei darmowa, demonstracyjna wersja ma się pojawić jeszcze w tym roku.

źródło: thverge.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz