0

ASUS FonePad 8 w sprzedaży, ale na razie nie w Europie

ASUS FonePad 8Firma ASUS wprowadza swój najnowszy dzwoniący tablet internetowy ASUS FonePad 8 na azjatycki rynek. Na razie klienci z tego kontynentu mogą zakupić ten sprzęt, ale niedługo ma się pojawić także w kolejnych krajach.

Kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiadomo i moim zdaniem sami przedstawiciele ASUSa do końca nie znają ostatecznego terminu, bo to z pewnością zależy od wielu czynników. I to nie wszystkich zależnych od samego producenta. Jednak wszystko wskazuje jeszcze na październik. Natomiast ceny w Azji wahają się w granicach od 199 do 239 dolarów.

A czym wyróżnia się tablet ASUS FonePad 8? Na przodzie obudowy widnieje wyświetlacz 8-calowy o rozdzielczości 800×1280 pikseli. Ekran został wykonany w technologii IPS, co zapewnia szerokie kąty widzenia i dobry kontrast. Prawidłowe działanie systemu operacyjnego Google Android 4.4 Kitkat zapewnia 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3560 o taktowaniu zegara 1,8 GHz oraz 1 GB RAM. Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 8 lub 16 GB (w zależności od wersji).

Zobacz także: ASUS Transformer Book T200. Nowy hybrydowy tablet za 1899 zł

Wszystkie ważne chwile można uchwycić za pomocą głównego aparatu fotograficznego o matrycy 5 Mpix. Z przodu jest kamera 2 Mpix do wideo rozmów. W obudowie jest moduł Bluetooth oraz karta sieciowa WiFi. Ważną funkcjonalnością jest modem 3G, który pozwala na zamontowanie dwóch kart SIM. Ponadto pozwala na wykonywanie połączenia oraz wysyłanie wiadomości.

źródło: tablet-news.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz