0

Google Android 3.1 dla Motorola Xoom

Motorola XoomFirma Motorola informuje, że już wkrótce będzie dostępna aktualizacja systemu operacyjnego Google Android do wersji 3.1, dla multimedialnego tabletu internetowego Motorola Xoom.

Dzięki współpracy firm Motorola i Google powstał pierwszy tablet, działający w oparciu
o dedykowany temu typowi urządzeń system operacyjny Honeycomb – Motorola Xoom. W USA za modernizację systemu dla Motoroli Xoom i Motorola Xoom Wi-Fi odpowiada Google Eperiences Devices. Aktualizacje oprogramowania są opracowywane bezpośrednio przez Google i dlatego użytkownicy Motorola Xoom w USA pierwsi otrzymują aktualizacje, dostarczane i proponowane przez Google.

Aktualizacja oprogramowania dla urządzeń Motorola XOOM w pozostałych regionach nie podlega Google Experience Devices. W związku z tym, Motorola posiada większą elastyczność w aktualizacji oprogramowania do tych urządzeń, przez co może zapewnić dodatkowe funkcje, które nie są zawarte w aktualizacji oprogramowania przygotowywanego bezpośrednio przez Google.

Aktualizacja Android™ 3.1 dla Motorola Xoom™ wkrótce będzie dostępna do pobrania za pomocą funkcji „over the air” dla wszystkich użytkowników w Europie. Spodziewamy się, że wdrażanie „over the air” rozpocznie się na początku sierpnia, a pakiet będzie dostępny do pobrania od 9 sierpnia.

Najważniejsze zalety Android 3.1 to:

• Ulepszona wielozadaniowość, zapewniająca natychmiastowy dostęp do jeszcze większej liczby aplikacji
• Możliwość zmiany rozmiaru rozmieszczonych na ekranie głównym widżetów, które mogą być zwiększane w poziomie i / lub pionowo, dzięki czemu można wyświetlać więcej treści
• Obsługa urządzenia przy użyciu klawiatury i myszy, które można podłączyć jednocześnie przy wykorzystaniu wejścia USB oraz/lub Bluetooth (w dowolnej kombinacji)
• Transfer obrazu bezpośrednio z aparatu, dzięki czemu użytkownicy mogą podłączać swoje aparaty przez port USB i importować zdjęcia bezpośrednio do galerii za pomocą jednego przycisku
• Obsługa joysticków i gamepadów, podłączonych do urządzenia poprzez port USB lub Bluetooth
• Nowe wysokiej jakości blokowanie Wi-Fi, pozwala aplikacjom utrzymać wysoką jakość połączeń Wi-Fi, nawet jeśli ekran urządzenia jest wyłączony
• Preinstalowany Adobe ® Flash ® Player oraz menedżer plików.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz