0

Tablety dla dzieci. Przegląd produktów Colorovo

Marka Colorovo naprawdę coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku technologicznym, choć konkurencję ma sporą, ale jeśli nadal będą prezentować tak ciekawe tablety, jak ostatnio, to będzie dobrze, po prostu. Postanowiłem Wam przedstawić tablety marki Colorovo, które z powodzeniem możecie sprezentować Waszemu dziecku.

W tej chwili tablety intenretowe są coraz częściej wykorzystywane przez dzieciaki, ale nie ma się co dziwić, ponieważ w jednym małym urządzeniu mają tyle gier ile dusza zapragnie, a zresztą dzieci zawsze „ciągły” do nowych zabawek elektronicznych. Do tego nasze małe pociechy naprawdę szybko uczą się obsługi i nie stanowi to dla nich żadnej przeszkody. Ja już bardzo często widzę dzieci, po 4-5 lat, które bez problemu użytkują tablet. Dlatego rodziców, opiekunów czeka trudne zadanie, aby wybrać jak najlepszy sprzęt. Z pomocą przychodzi to zestawienie, w którym chce Wam zaprezentować funkcjonalne i tanie tablety internetowe Colorovo.

Dziecko z powodzeniem na tych sprzętach połączy się z Internetem za pomocą WiFi oraz, w niektórych przypadkach, za pomocą modemu 3G. Nie ma problemu z uruchomieniem gry, odpaleniem filmu, czy komiksu. Po prostu wszystkie podstawowe czynności, których oczekujemy, to w tabletach Colorovo otrzymamy. I działają one bez zarzutu. Nie obawiajmy się, że jeśli zapłacimy 180-300 zł za tablet, to dziecko będzie narzekać. Nic takiego na pewno nie będzie miało miejsca.

Colorovo CityTab Supreme 8 z układem Intel

Na początek mam dwa Was trzy tablety z serii CityTab Supreme 8. Są to modele 8″, 8″ H oraz 8″ 3G. Wszystkie te produkty mają bardzo zbliżoną do siebie specyfikację techniczną. Nie ważne, na którą się dokładnie wersję zdecydujemy, bo na każdym sprzęcie dziecko z powodzeniem zrobi wszystko co zamierza. Mam tutaj na myśli odpalenie gry, przeglądanie stron, ale także wyświetlanie filmów.

Colorovo CityTab Supreme 8" H

Co je odróżnia? W modelu CtyTab Supreme 8″ oraz Supreme 8″ 3G zastosowano akumulator o pojemności 4300 mAh. Natomiast w CityTab Supreme 8″ H jest to bateria 4700 mAh oraz port HDMI. Za podstawową wersję trzeba zapłacić 549 zł, za CityTab Supreme 8″ H – 579 zł, a za CityTab Supreme 8″ 3G – 649 zł. To już koniec różnic. Na pewno te sprzęty nie należą do najtańszych, ale Wasze pociechy na pewno będą z nich zadowolone.

Czemu takie ceny? Otóż tablety wyróżniają się zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 8.1 wraz z pakietem Office 365. Prawidłowe funkcjonowanie urządzeń ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735E o taktowaniu zegara do 1,83 GHz oraz 1 GB RAM. Na wszelkie dane naszej pociechy zarezerwowano 16 GB, ale można ją rozszerzyć o dodatkowe gigabajty za pomocą karty microSD. Jest także dostęp do 1 TB danych w chmurze OneDrive.

Colorovo CityTab Supreme 10.1" 64 GB

Natomiast filmy i wszelka akcja w grze będzie wyświetlana na 8-calowym ekranie. Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS, więc dziecko będzie mogło także usiąść na ławce w parku i śmiało grać. Wszystko na ekranie zobaczy. Do połączenia z Internetem posłuży sprawny moduł WiFi.

Colorovo CityTab Vision 7i

To kolejna i ostatnia nowość z układem Intel Atom. Jest to produkt, w którym bez problemu dziecko uruchomimy nawet zaawansowane technologicznie gry, odpali kilka nawet gier, ale także obejrzy dowolny film oraz animację. Mimo, że kosztuje 299 zł, to producent umieścił w nim naprawdę mocne podzespoły. Wszelkie informacje wyświetlane są na 7-calowym ekranie o rozdzielczości 1024×600 pikseli. Ekran IPS zapewnia dobrą jasność kolorów oraz możliwość użytkowania nawet na zewnątrz. Z kolei za interfejs odpowiada system operacyjny Google Android 4.4.2 Kitkat. Obecność tej platformy, to dostęp do sklepu Google Play, gdzie jest niewyobrażalna liczba gier, książek i innych treści, które dla dziecka na pewno będą interesujące.

Colorovo CityTab Vision 7i

Prawidłowe funkcjonowanie tabletu oraz wszelkich usług ma zapewnić 2-rdzeniowy procesor Intel Atom Z2520 o taktowaniu 1.6 GHz oraz 2 GB RAM! Z kolei wbudowana pamięć może się pochwalić wartością 8 GB, ale jest także slot mciroSD do 32 GB. Te podzespoły zapewniają niezawodne funkcjonowanie każdej gry i filmu.

Chociaż dziecko nie powinno się bawić na lekcjach tabletem, to w każdej chwili może wykonać zdjęcie za pomocą aparatu fotograficznego 2 Mpix, który umieszczono z tyłu obudowy. Natomiast z przodu jest kamera 0,3 Mpix do wideo rozmów, tak aby nasza pociecha mogła rozmawiać z rodzicami za pomocą komunikatora, i w dodatku się widząc.

Colorovo CityTab Vision 7i

Colorovo CityTab Vision 7i

Colorovo CityTab Lite 8″ 2.0

To kolejna 8-calowa propzoucja marki Colorovo. Ten model został niedawno wprowadzony do sprzedaży i obecnie go testuje. Tablet kosztuje 279 zł w sklepach, więc nie jest to stosunkowo dużo, ale i na sprzęt dla dziecka nie ma potrzeby wydawać więcej. Dziecko, jak to dziecko, może nagle uszkodzić sprzęt i to wcale nie specjalnie, a wtedy szkoda tylko wydanej kasy.

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0

Z kolei Colorovo CityTab Lite 8″ 2.0 ma wszystko, aby służyć naszym latoroślom przez długi czas. Jest funkcjonalny i stosunkowo dobrze wykonany, oczywiście miejmy na uwadze cenę. Nie wydaje mi się, aby dziecko go szybko uszkodziło. W obudowie umieszczono 8-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 1024×6768 pikseli. Prawidłowe działanie systemu operacyjnego Google Android 4.1 ma zapewnić 2-rdzeniowy procesor AML8726 o częstotliwości taktowania 1.5 GHZ oraz 1 GB RAM. Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 8 GB, ale w każdej chwili możemy rozszerzyć pamięć o kolejne 32 GB (maksymalnie) za pomocą karty microSD. Te dane można zapełnić muzyką, filmami, ale także zdjęciami wykonanymi przez aparat 2 Mpix.

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0

Rodzice, którzy chcą widzieć swoje dzieci, będą również zadowoleni. Urządzenie wyróżnia się obecnością przedniej kamery 0,3 Mpix, która może posłużyć do wideo rozmów. Tablet oczywiście wspiera technologię WiFi, ale nowością jest port HDMI, który pozwala na podłączenie urządzenia do telewizora, czy projektora. W ten sposób możemy na CityTab Lite 8″ 2.0 uruchomić film, a następnie oglądać go na większym ekranie. Natomiast akumulator 4300 mAh zapewnia kilka godzin intensywnej zabawy.

Colorovo CityTab Lite 7″ 2.2

Mam dla Was rodzice kolejną propozycję marki Colorovo, którą powinniście się zainteresować. CityTab Lite 8″ 2.2 to kontynuacja poprzedniej generacji urządzenia CityTab Lite 7 2.1″. W porównaniu do tamtego modelu poprawiono wydajność, szybkość działania, ale także zastosowano lepsze podzespoły. Prawidłowe działanie systemu operacyjnego Google Android zapewni 2-rdzeniowy procesor o taktowaniu zegara 1.5 GHz oraz 1 GB RAM. Taka moc przetwarzania danych zapewnia sprawne uruchomienie i wyświetlanie animacji w grze, oglądalnie filmów, ale również bezkonfliktowe korzystanie z przeglądarki internetowej. Na wszystkie dane zarezerwowano 8 GB, co może z czasem okazać się za mało. Jednak nie ma się co martwić – zadbano o obecność slotu microSD.

Colorovo CityTab Lite 7” 2.2

Colorovo CityTab Lite 7″ 2.2

Wszystkie informacje wyświetlane są na ekranie 7-calowym, który obsługuje rozdzielczość 1024×600 pikseli. W każdej chwili dziecko będzie mogło również podłączyć zestaw słuchawkowy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wejścia jack 3.5 mm. Strony internetowe mogą i są otwierane bez problemu, ale trzeba pamiętać o konieczności podłączenia się do punktu dostępowego. Zastosowany moduł WiFi pozwala na sprawną pracę i nie ma mowy o zerwaniu połączenia z winny tabletu.

Colorovo CityTab Lite 7 2.2"

Colorovo CityTab Lite 7″ 2.2

Tablet CityTab Lite 7″ 2.2 kosztuje 249 zł i można go kupić w salonach media Markt oraz Saturn, ale także w sklepach internetowych i na aukcjach.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz