0

7-calowy tablet firmy Sharp Galapagos A01SH uderza w rynek tego roku

Ile może kosztować tablet z 7-calowym ekranem i systemem Android 3.2 na pokładzie? Trudno powiedzieć, ale spekulant to nowy Sharp A01SH Galapagos na którego możesz spojrzeć screen wyżej. Koncern ogłosił dwa warianty rozmiarów, których można było spodziewać się po ostatnich doniesieniach z prasy. Był to ekran o przekątnej 5,5 cali i 10,8 cali.

Okazało się to małym żartem, serwując nam oficjalnie Tablet 7-calowy. Towarzyszyć mu będzie NVIDIA Tegra 2, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 1 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Wyświetlacz wykonany będzie w technologii WSVGA o rozdzielczości maksymalnej 1024×600 pikseli. Uzupełniać to wszystko ma 8 GB pamięci wewnętrznej oraz slot microSD, a także dwie kamery z tyłu i z przodu 5MP/2MP. Całość – według producenta – wytrzymywać ma 7,5 h na jednym ładowaniu baterii. Grubość tabletu to zaledwie 12.9 mm i w pierwszej kolejności wyląduje do kraju kwitnącej wiśni, a następnie do USA.

Kwestia Europy nie jest jeszcze oficjalnie ustalona, a wszystko zależne jest od rynku, który zadecyduje o wprowadzeniu go oficjalnie na salony krajów europejskich. Wystarczy czekać do 2012 roku – oficjalnej daty premiery.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Łukasz M.