Acer Switch 12. Nowa hybryda na horyzoncie?

Acer Switch 12

źródło zdjęcia: tablet-news.com

Firma Acer zamierza nadal rozwijać produkty z serii urządzeń hybrydowych. Po modelu Acer Switch 10 i Acer Switch 11, przyjdzie czas na tablet internetowy Acer Switch 12. Będzie to zupełnie nowa konstrukcja i producent zamierza zrezygnować z magnetycznego złącza.

Ja już od dawna używam pierwszej generacji hybrydy z serii Switch 10 i jestem z niej bardzo zadowolony, chociaż nie obyło się bez wad. Ale mi one w zupełności nie przeszkadzają, ponieważ doceniam Acer Switch 10 za jego mobilność, wygodną klawiaturę i wydajny akumulator. Za każdym razem gdy wyjeżdżam się gdzieś, to obowiązkowo zabieram Switcha 10. Mam nadzieje, że będę miał okazję testować Acer Switch 11, który został zaprezentowany na niedawnych targach elektronicznych IFA 2014 w Berlinie. Na pewno w Polsce pojawi się jeszcze w tym roku…

Wracając do Acer Switch 12 to obecnie ukrywa się pod oznaczeniem SW5-271. W tym modelu nie będzie już metalowych złączy, zatrzasków, które łączą tablet z klawiaturą. Ekran będzie miał z tyłu specjalną nóżkę, na której będzie można go oprzeć. Wyświetlacz będzie można postawić pod wolnym kątem, a i ma być on zdecydowanie większy niż w poprzednich generacjach. Sama klawiatura nie będzie tworzyć jednej całości, a będzie dodatkiem. Dlatego już teraz możemy być niemal pewni, że nie będzie tam umieszczonego dodatkowego akumulatora lub dysku twardego, tak jak w Switch 10. Obecnie są to tylko przypuszczenia, które trzeba traktować w przymrużeniem oka.

Acer Switch 12

źródło zdjęcia: tablet-news.com

Jeśli chodzi o specyfikację, to ujawniono trochę informacji. Wyświetlacz ma być większy niż w Switch 10 i ma mieć przekątną 12,5 cala o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Zainstalowany system operacyjny to Windows 81. Natomiast prawidłowe funkcjonowanie tabletu Acer Switch 12 ma zapewnić procesor Intel Core M 2 o taktowaniu zegara 2.9 GHz ora 4 GB RAM.

Na dane oraz aplikacje przeznaczono 64 GB, ale będzie także slot microSD. Ponadto nie zabraknie funkcji kamery z matrycą 2 Mpix. W obudowie będzie także port microHDMi, microUSB, WiFi oraz Blueototh 4.0.

Zobacz także: Nowy Acer Switch 10 z ekranem full HD debiutuje w sprzedaży

W tej chwili wszelkie informacje dotyczące Acera Switch 12 to tylko i wyłącznie plotki, więc nie wiadomo, czy taki sprzęt faktycznie istnieje. Na pewno zostanie zaprezentowany, ale nie wiem czy to jest właśnie ten sprzęt, to Acer planuje. Moim zdaniem premiera Switcha 12 odbędzie się, najwcześniej, na początku 2015 roku…

źródło: tablet-news.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz