0

Google Nexus 9 już jest! Co oferuje i czy jest rewolucyjny?

Google Nexus 9Firma Google oficjalnie zaprezentowała nową generację tabletu internetowego z serii Nexus. Jest to urządzenie Google Nexus 9, które zostało wyprodukowane przez HTC. Google Nexus 9 będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 5.0 Lollipop oraz 64-bitowego procesora Nvidia Tegra K1.

Długo Google kazało czekać na nową generację tabletu Nexus, pojawiały się tylko plotki i nic konkretniejszego. Wiadomo było, że Google pokaże Nexuesa 6, ale chwilę przed konferencją pojawiła się plotka o Nexus 9. I się potwierdziła. Co wyróżnia najnowszą ggeenrację Nexusa? Otóż sporo….

Tablt Google Nexus 9 może się przede wszystkim podobać. Jego konstrukcja wygląda naprawdę nieźle, elegancko, biznesowo nawet bym stwierdził. Obudowa jest wykonana w większości z plastiku, ale cienka ramka została wykonana z szczotkowanego aluminium, co dodaje mu charakteru. Wymiary urządzenia 153,68 x 228,25 x 7,95 mm. Oczywiście wyświetlacz jest zabezpieczony przed uszkodzeniami, a odpowiada za to powłoka Gorilla Glass 3. Do dyspozycji użytkownika jest 8,9-calowy ekran IPS LCD, który obsługuje rozdzielczość 2048×1536 pikseli. Format wyświetlanego obrazu to 4:3.

Google Nexus 9 będzie pracował pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Google. Będzie to Android 5.0 Lollipop. Prawidłowe funkcjonowanie sprzętu zapewni 64-bitowy układ Nvidia Tegra K1 o taktowaniu 2.3 GHz, układ graficzny Kepler DX1 oraz 2 GB RAM. Do wyboru będzie wersja z pamięcią 16 GB lub 32 GB.

Google Nexus 9

Nexus 9 wyróżnia się również aparatem fotograficznym o matrycy 8 Mpix z przesłoną f/2.4. Natomiast z przodu jest kamera 1,6 Mpix do wideo rozmów. Są także głośniki stereo, które wspierają technologię HTC BoomSound.

W obudowie Google Nexus 9 skrywa się jeszcze dwuzakresowy moduł WiFi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC oraz GPS. Opcjonalnie będzie także modem LTE.

Google Nexus 9 już od dzisiaj można kupić w USA. Cena za wersję Google Nexus 9 16 GB wynosi 399 dolarów, za 32 GB – 479 dolarów. Z kolei Google Nexus 9 LTE 32 GB kosztuj 599 dolarów. Do wyboru będzie kolor obudowy – czarny, biały i piaskowy. Klienci będą mogli dokupić także etui z klawiaturą z zaczepami magnetycznymi.

Google Nexus 9

A Wy co sądzicie o tym sprzęcie, podoba się Wam? Moim zdaniem czysty Android w Nexusie 9 może się podobać. Wydaje mi się, po doświadczeniach z poprzednimi Nexusami, że wykonanie również będzie na dobrym poziomie. Ale czy można go nazwać rewolucyjnym? Według mnie nie, to nie jest coś, co by po prostu „wyrwało z kapci”. Jest to solidny sprzęt, ale nic więcej. Nie jest tak smukły, jak Galaxy Tab S, czy najnowszy iPad Air 2.

źródło: Google

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz