0

iPad Air 2 oficjalnie! Smukły jak nigdy – 6,1 mm!

iPad Air 2Firm Apple oficjalnie zaprezentowała najnowszą generację tabletu internetowego iPad Air. Najnowszy model to Apple iPad Air 2, który obecnie jest najbardziej smukłym tabletem na świecie – jedynie 6,1 mm! Apple w ten sposób deklasuje konkurencję, ale na co jeszcze możemy liczyć?

iPad Air 2 zachwycił mnie przede wszystkim swoją konstrukcją. Jest o 18 proc. cieńszy niż pierwsza generacja iPad Air. Do tej pory najbardziej smukłym tabletem był Galaxy Tab S, ale to miano już należy do iPad Air 2. Inżynierowie Apple wykonali naprawdę dobrą robotę. Udało im się połączyć powłokę szklaną, ekran LCD oraz panel dotykowy w najlepszy obecnie możliwy sposób.

ipad air 2 smukłość 6,1 mm

Tablet Apple iPad Air 2 charakteryzuje się 9,7-calowym wyświetlaczem Retina o rozdzielczości 2048×1536 pikseli. Za interfejs będzie odpowiedzialny system operacyjny iOS 8. Natomiast za prawidłowe działanie iPada Air 2 odpowiada 64-bitowy procesor A8X z coprocesorem M8. Układ M8 został już użyty w iPhone 6 i odpowiada za oszczędzanie energii. iPad Air 2 ma być gotowy do pracy przez 10 godzin.

Wbudowana pamięć wynosi 16 GB, 64 GB oraz 128 GB (w zależności od wersji), co myślę odpowiada każdemu. Do tego oczywiście jest jeszcze chmura od Apple, i nie tylko. Spokojnie wystarczy. Te dane można zapełnić zdjęciami i filmami wykonanymi aparatem fotograficznym 8 Mpix z przesłoną f/2.4 i nagrywaniem filmów w jakości 1080p z 30 klatkami na sekundę. Obiektyw ma mieć spore możliwości, m.in. kręcenie filmów w trybie slow motion oraz zdjęcia panoramiczne 43 Mpix. Z przodu będzie kamera 1,2 Mpix do wideo rozmów oraz zdjęć typu selfie.

iPad Air 2

iPad Air 2 ma również szybszą od poprzednika kartę sieciową – WiFi 802.11 ac. Nie zabraknie także czytnika linii papilarnych TouchID, płatności Apple Pay oraz GPS. Opcjonalnie także LTE.

Ja jestem zachwycony tabletem iPad Air 2, po prostu wygląda pięknie i nic mu nie można zarzucić. Z pewnością znajdzie się sporo osób zainteresowanych… A Wy co sądzicie o tym sprzęcie? Będzie hit?

źródło: Apple

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz