0

Tablety dla studenta oraz ucznia. Przegląd produktów Colorovo

VisionTablety internetowe to bardzo praktyczne i przydatne narzędzie podczas nauki, ale także doskonale służy jako „zabijacz” czasu na nudnych wykładach, gdzie nic się nie dzieje. Ja kiedy jeszcze studiowałem, to nie wyobrażałem sobie, że nie mam ze sobą tabletu lub smartfona z wykupionym pakietem internetowym. Dlatego mam dla Was przegląd tanich i nieco droższych tabletów Colorovo, które mogą się Wam naprawdę przydać.

Oczywiście na studiach potrzebujemy wydajniejsze urządzenia, niż to co oferują tablety dla dzieci. Dlatego będą to zupełnie nowe prepozycje, z małym wyjątkiem, ale o tym niżej. Podczas zajęć potrzebujemy sprawnego modułu WiFi, który będzie współpracował z siecią WiFi na naszej uczelni lub w szkole. Jednak czasami taki punkt dostępowy nie jest dostępny, więc na pewno przyda się wbudowany modem 3G, który pozwoli na korzystanie z dobrodziejstw Internetu. I sporo tabletów Colorovo mają taką funkcję. Oczywiście musi być sprawna przeglądarka internetowa, ale także podzespoły, które zapewnią możliwość uruchomienia gry, czy odpalenie filmu. Wiadomo, że dźwięk nie może usłyszeć nauczyciel lub wykładowca, więc można podłączyć zestaw słuchawkowy via Bluetooth lub portu jack 3.5 mm. Wszystkie te funkcje, nie tylko te, dostępne są w tabletach internetowych marki Colorovo. Co ważne, nie musimy szykować 1 tys. zł, aby mieć taki sprzęt.

Colorovo CityTab Supreme 8 z układem Intel

Te tablety nadają się również dla dzieci, ale według mnie zdecydowanie bardziej pasują do uczniów i studentów, ponieważ mają wydajne podzespoły i spore możliwości. Marka Colorovo proponuje trzy modele Colorovo CityTab Supreme 8″. Wszystkie te urządzenia mają niemal identyczną specyfikację techniczną, a rożni je jedynie jedna ważna funkcja oraz nieco inna pojemność akumulatora. Co je odróżnia? W modelu CtyTab Supreme 8″ oraz Supreme 8″ 3G zastosowano akumulator o pojemności 4300 mAh. Natomiast w CityTab Supreme 8″ H jest to bateria 4700 mAh oraz port HDMI. Za podstawową wersję trzeba zapłacić 549 zł, za CityTab Supreme 8″ H – 579 zł, a za CityTab Supreme 8″ 3G – 649 zł.

Colorovo CityTab Supreme 8" H

Oczywiście te tabletu do najtańszych nie należą, ale mają naprawdę funkcjonalność, która przyda się w szkole. Mam tutaj na myśli głównie system operacyjny Windows 8.1. Użytkownik może bez żadnych opłat korzystać z pakietu biurowego Office 365. Na pewno przyda się to podczas pisania lub czytania notatek. Wystarczy zainstalować program do obsługi PDF i również ten format nie ma przed nami żadnych ograniczeń.

Tablety radzą sobie również z dużymi plikami Office, czy PDF, a za prawidłowe ich przetwarzanie odpowiada w dużej części wydajny, 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735E o taktowaniu zegara do 1,83 GHz oraz 1 GB RAM. Natomiast wszelkie ważne dane można zapisać w pamięci, która wynosi 8 GB. Oczywiście może to być za mało, ale nie przejmujcie się. Tablety wyposażone są w czytnik kart microSD oraz 1 TB danych w chmurze OneDrive. Szczególnie dostępność 1 TB w chmurze powinna wystarczy, ale oczywiście trzeba mieć połączenie z Internetem. Odpowiada za to sprawna karta sieciowa WiFi umożliwiająca podłączenie do dowolnej sieci bezprzewodowej.

Colorovo CityTab Supreme 10.1" 64 GB

Notatki, filmy, czy strony internetowe wyświetlane są na wyraźnym, 8-calowym ekranie. Wyświetlacz w tabletach CityTab Supreme 8″ jest wykonany w technologii IPS, dzięki czemu możemy go użytkować praktycznie w każdym miejscu. Nie ważne, czy jesteśmy w domu, czy na dworze i świeci słońce. Jest to na pewno ważne, bo mi się często zdarzało przeglądać notatki w parku, a tam wiadomo – dużo słońca 🙂

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0. Tani tablet

Chociaż tablet internetowy Colorovo CityTab Lite 8” 2.0 kosztuje 279 zł. Nie jest to drogie urządzenia, ale z powodzeniem odtworzy wszelkie pliki tekstowe, graficzne, wideo oraz muzyczne. Jest to możliwe dzięki obsłudze najpopularniejszych formatów. W oprogramowaniu tabletu jest wbudowany specjalny menadżer plików, który ułatwia wyszukiwanie plików. Ponadto dla filmów, muzyki, czy zdjęć są przygotowane osobne aplikacje, które mają prosty interfejs i wyświetlają tylko jeden rodzaj danych. W ten sposób łatwiej znaleźć interesującą nas muzykę, czy fotkę. Z kolei dla plików Office, czy PDF potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie, ale można je znaleźć w Google Play. Wystarczy się zalogować i pobrać odpowiedni program. Wszystkie materiały wyświetlane są na 8-calowym ekranie TFT.

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0

Colorovo CityTab Lite 8″ 2.0 pracuje pod kontrolą najpopularniejszej platformy dla tabletów, czyli Android. Jest to wersja 4.1, która umożliwia pobranie praktycznie wszystkich gier i aplikacji z Google Play. Prawidłowe funkcjonalnie wszelkich treści, a także samego tabletu zapewnia 2-rdzeniowy procesor AML8726 o częstotliwości taktowania 1.5 GHZ oraz 1 GB RAM.

Zdjęcia można wykonać za pomocą aparatu fotograficznego o matrycy 2 Mpix. Na wszystkie dane, gry i programy zarezerwowano 8 GB. Oczywiście nie jest to dużo, ale w każdej chwili możemy skorzystać z slotu microSD. To na pewno się przyda na uczelni lub w szkole, gdzie w szybki sposób będziemy mogli przegrać pliki.

Colorovo CityTab Lite 8" 2.0

Colorovo CityTab Lite 8″ 2.0

Tablet wyposażony jest również w sprawną przeglądarkę internetową, która działa w oparciu o dostęp do sieci za pomocą sieci WiFi. W obudowie umieszczono również port microUSB oraz micro HDMI. Urządzenie charakteryzuje się akumulatorem o pojemności 4300 MAh, który pozwala na użytkowanie tabletu przez kilka godzin bez potrzeby podłączenia do ładowarki.

CityTab Lite 7.85” 3G GPS oraz CityTab Lite 10” 3G GPS

To kolejne dwie propozycje marki Colorovo, które mogę z powodzeniem polecić każdej osobie, która studiuje lub jeszcze się uczy. Na uwagę zasługuje przede wszystkim obecność wbudowanego modemu 3G, który pozwala na korzystanie z Internetu w dowolnym miejscu. Wystarczy połączenie z Internetem, a także wykupiony pakiet internetowy. Bez problemu pobierzemy plik z strony, bądź z innej usługi, ale także przejrzymy dowolną stronę internetową. Jest to możliwe dzięki sprawnej przeglądarce. W tym modelu są dwa programy – standardowa oraz Google Chrome. W każdej chwili możemy pobrać dodatkowy program. Nie brakuje także sprawnej karty sieciowej WiFi, która pozwala na podłączenie się do dowolnego punktu dostępowego. Raz zapisana sieć jest zapamiętywania już na cały czas.

Colorovo CityTab Lite 7.85” 3G GPS

Kolejnym atutem tabletów CityTab Lite 7,85″ oraz 10″ jest wbudowany moduł GPS, który pozwala na korzystanie z tabletu jako sprawnej nawigacji samochodowej. Wystarczy pobrać oprogramowanie i ustalić trasę. Wszystkie informacje wyświetalne są ekranie wykoannym w technologii TFT. Na pewno sporo osób ucieszy obecność systemu operacyjnego Google Android 4.2, który jest obecnie najpopularniejszą platformą wśród tabletów. Ponadto w Google Play jest mnóstwo programów, gier i dodatkowych treści, które urozmaicą nudne wykłady oraz zajęcia. Urządzenia radzą sobie także z sprawnym odtwarzaniem filmów, bez przerywania obrazu.

Colorovo CityTab Lite 10” 3G GPS

Colorovo CityTab Lite 10” 3G GPS

Colorovo CityTab Vision 7i

To jeden z najciekawszych tabletów, które w ostatnim czasie zaprezentowała marka Colorovo. Skąd taki wniosek? Otóż tablet Colorovo CityTab Vision 7i kosztuje zaledwie 299 zł. Zaledwie, ponieważ oferuje naprawdę niezłe możliwości. Na tym urządzeniu otworzymy wszystko co tylko sobie dusza zapragnie. Duży plik tekstowy, graficzny, film, a także zaawansowaną technologicznie grę. Za prawidłowe przetwarzanie danych odpowiada 2-rdzeniowy procesor Intel Atom Z2520 o taktowaniu 1.6 GHz oraz 2 GB RAM! Taka ilość pamięci operacyjnej zapewnia, że wszystkie programy będą działały prawidłowo. Tablet radzi sobie także z obsługą wielu aplikacji uruchomionych w tle. W jednym momencie możecie mieć uruchomioną przeglądarkę, grę, odtwarzacz muzyk, a także notatkę. I nie ma mowy, aby CityTab Vision 7i się zawiesi.

Colorovo CityTab Vision 7i

Urządzenie posiada także 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024×600 pikseli. Ekran został wykonany w technologii IPS, co zapewnia szerokie kąty widzenia, dobry kontrast, a także możliwość pracy na dworze, w dużych promieniach słonecznych.

Tablet Colorovo CityTab Vision 7i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.4 Kitkat. Jest to najnowsza wersja platformy. W sklepie Google Play znajdziecie sporo aplikacji, które przydadzą się Wam w szkole.

Oczywiście w każdej chwili możecie odpalić przeglądarkę internetową i „pogoglować”. To użytkownik może zdecydować z jakiego oprogramowania chce skorzystać. Po uruchomieniu ma dostępne dwie aplikacje – standardową Androida oraz Google Chrome. Dostęp do Internetu zapewnia moduł WiFi. Do dyspozycji użytkownika jest także aparat fotograficzny 2 Mpix oraz przednia kamera do wideo rozmów. Możemy ją z powodzeniem używać w komunikatorach internetowych, np. Skype.

Colorovo CityTab Vision 7i

Colorovo CityTab Vision 7i

Tablet CityTab Vision 7i wyróżnia się również akumulatorem o pojemności 2800 mAh.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz