0

Acer odświeża model Acer Iconia One 7: nowy procesor i aparat

Acer Iconia One 7 z Intel AtomFirma Acer zamiast prezentować nowy model tabletu, to zdecyudowała się od na odświeżenie modelu, który już jest dostępny na rynku. Mowa o tablecie Acer Iconia One 7, który pod względem specyfikacji, różni się tylko dwoma podzespołami od poprzednika. Nowy Acer Iconia One 7 będzie kosztować od 100 do 130 euro.

Cena oczywiście zależy od zaimplementowanej pamięci. Wersja Acer Iconia One 7 z 8 GB będzie kosztować 109 euro, a 16 GB – 129 euro. Nie są to wielkie różnice i chyba lepiej dołożyć 20 euro na 16 GB. Z drugiej strony obecnie jest tylko usług oferujących pamięć w chmurze i to za darmo. Ponadto nie zabraknie slotu microSD.

Jakie nowe cechy ma Acer Iconia One 7? Za prawidłowe przetwarzanie danych ma odpowiadać 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735G oraz aparat fotograficzny o matrycy 5 Mpix. To jedyne zmiany. Ale obecność Intel Atom na pewno może cieszyć, bo dzięki temu tablet będzie wyróżniał się większą wydajnością. Pomóc w tym ma 1 GB RAM.

Zobacz także: Acer Switch 12. Nowa hybryda na horyzoncie?

Acer Iconia One 7 to również 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 pikseli, który został wykonany w technologii IPS, co zapewnia szerokie kąty widzenia i dobry kontrast kolorów. Interfejs dostarczy system operacyjny Google Android 4.4.2 Kitkat. Użytkownik do dyspozycji będzie miał także Bluetooth 4.0, WiFi, GPS, microUSB oraz jack 3.5 mm.

Acer Iconia One 7 z Intel Atom

Wymiary tabletu Acer Iconia One 7 z 2014 roku to 120x199x9 mm, a waga – 330 g.

Mam takie pytanie do Was – czy to dobry kierunek? Prezentowanie już znanych modeli, ale z lepszą, odświeżoną specyfikacją? Jest to w sumie dobry sposób, jeśli się powiela dobrą i sprawdzoną konstrukcję…

źródło: mobilegeeks.de

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz