0

Tablety dla graczy. Przegląd produktów Colorovo

Colorovo CityTab Supreme 8" HW tej chwili tablety internetowe są coraz częściej wykorzystywane jako potencjalne „konsole do gier”, a to dzięki coraz większym możliwościom tabletów, które mogą się pochwalić coraz lepszymi podzespołami. Przede wszystkim to obecność dużej ilości gier w sklepach, które są dostępne za darmo. Dlatego wcale mnie nie dziwi, że obecnie śmielej gramy na tablecie. Chciałbym Wam zaprezentować tablety Colorovo, które są tanie, ale z powodzeniem mogą służyć do tego typu rozrywki.

Jeszcze kilka lat temu tablety internetowe miały jednordzeniowy procesor oraz 512 MB RAM, co może teraz wydawać się śmieszne, ale faktycznie tak było. I na tamte czasy takie podzespoły w zupełności wystarczały, ponieważ same gry nie były zaawansowane technologicznie. Oczywiście chodzi mi o tytuły dedykowane urządzeniom mobilnym, a nie na konsole 🙂 Obecnie w Google Play lub Windows Store jest mnóstwo gier, i to darmowych oraz płatnych, mniej lub bardziej wymagających. Na pewno każdy dobierze sobie jakiś tytuł dla siebie. W tej chwili Google Play oferuje o wiele więcej gier, i to ciekawszych, ale Windows Store rozwija się, codziennie pojawią się nowe tytuły. Microsoft naprawdę pomaga zewnętrznym deweloperom w tworzeniu oprogramowania dla systemu Windows.

Obecnie nie problemem jest wybór gry dla nas, a wybór odpowiedniego tabletu internetowego. W Polsce do wyboru jest mnóstwo urządzeń tego typu i to kilkudziesięciu producentów. Ja postanowiłem Wam przedstawić tablety marki Colorovo CityTab, które charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości i funkcjonalności. Już za 299 zł otrzymacie ciekawy sprzęt do gier, jak to? Dowód poniżej.

Colorovo CityTab Vision 7i

Colorovo CityTab Vision 7i

To tablet, którego cena nie przekracza 300 zł, a w zamian otrzymujemy naprawdę ciekawe podzespoły, które z powodzeniem pozwalają na uruchomienie dowolnej gry. Wystarczy wejść w Google Play i pobrać interesujący nas tytuł. Urządzenie poradzi sobie z obsługą darmowych, płatnych oraz bardzo zaawansowanych technologicznie gier. Nie ma mowy, aby jakaś aplikacja się zawiesiła, odmówiła posłuszeństwa, bądź obraz się przycinał. Nie ma po prostu takiej możliwości. Za sprawne funkcjonowanie dowolnego oprogramowania, w tym gier, odpowiada 2-rdzeniowy procesor Intel Atom Z2520 o częstotliwości taktowania zegara 1,6 GHz oraz 2 GB RAM. Obecność dwugigabajtowej pamięci operacyjnej pozwala na pracę, w tle, nawet kilku programów, gier. Tablet może je mieć uruchomione i w każdej chwili możemy się pomiędzy nimi przełączać, bez potrzeby zamykania aplikacji. Zasilanie tabletu zapewnia akumualtor o pojemności 2800 mAh, który pozwala na granie przez kilka godzin.

Colorovo CityTab Vision 7i

Colorovo CityTab Vision 7i

Niewątpliwą zaletą Colorovo CityTab Vision 7i jest 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024×600 pikseli. Oczywiście rozmiar ekranu może nie jest duży i można mieć wątpliwości, ale nie to jest jego największą zaletą. Wyświetlacz został wykonany w technologii IPS, która zapewnia szerokie kąty widzenia i dobry kontrast kolorów. Najważniejsze jest jednak to, że ekran jest czytelny na dworze, podczas słonecznej pogody. Pewnie nie raz muliście zasłaniać ekran smartfona, czy tabletu ręką, aby cokolwiek na nim zobaczyć. Tutaj tego problemu nie ma – w grę można „pykać” nawet na ławce w parku.

Za interfejs odpowiada system operacyjny Google Android 4.4 Kitkat. Jest to obecnie najnowsza wersja platformy Android. Obecność Androida może kogoś ucieszyć, a kogoś wręcz przeciwnie. Kwestia gustu.

Oczywiście nie samymi grami człowiek żyje i czasami potrzebuje prostych, i sprawdzonych rozwiązań. Dlatego nie brakuje przeglądarki internetowej, która pozwala na otworzenie dowolnej strony. Dostęp do sieci zapewnia karta sieciowa WiFi umożliwiająca podłączenie się do dowolnego punktu dostępowego.

Zobacz także: Tablety dla studenta oraz ucznia. Przegląd produktów Colorovo

Colorovo CityTab Supreme 10.1

Kolejną propozycją, jaką mam dla graczy jest tablet CityTab Supreme 10.1, który oczywiście nie jest przeznaczony typowo do mobilnej rozrywki, ale raczej dedykowany jest do pracy. Jednak z powodzeniem można na nim uruchomić gry i oddać się ulubionej, dla niektórych, rozrywce. W tym przypadku aplikacji nie pobierzemy z Google Play, a z całkowicie innego sklepu – Windows Store. Jest to narzędzie przygotowane przez Microsoft, gdzie umieszczone są wszystkie gry i programy. Z poziomu tego serwisu możemy zainstalować tytuł, ale oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do Windows Store. Możemy grę ściągnąć z dowolnej strony internetowej lub zainstalować ją za pośrednictwem pendrive, czy dysku przenośnego.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Interfejs systemu operacyjnego Windows 8.1 wyświetlany jest na 10,1-calowym ekranie o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Podobnie, jak w CityTab Vision 7i, wyświetlacz jest wykonany w technologii IPS. Jest to dla nas użytkowników bardzo dobra wiadomość, bo dzięki temu ekran możemy używać praktycznie w każdych warunkach. Nie ważne, czy za oknem świeci słońce, czy nie – czytelność ekranu jest taka sama.

Z kolei prawidłowe przetwarzanie grafiki w grach, jak i działanie całego tabletu, zapewnia 4-rdzeniowy układ Intel Atom Z3740D o częstotliwości taktowania zegara 1,33 GHz do 1,5 GHz, karta graficzna Intel Graphics HD oraz 2 GB RAM. Z kolei na gry, aplikacje i inne dane zarezerwowano 32 GB lub 64 GB (w zależności od wersji). Ważnym atutem tabletu Colorovo CityTab Supreme 10.1″ jest obecność akumulatora o pojemności 8000 mAh. Ogniwo litowo-polimerowe zapewnia pracę urządzenia przez wiele godzin grania.

Zobacz także: Tablety dla dzieci. Przegląd produktów Colorovo

Colorovo CityTab SUpreme 10.1” charakteryzuje się także wbudowanym modemem 3G, dzięki czemu zawsze będziemy mieć połączenie z Internetem. Niektóre gry po prostu tego wymagają. Ponadto jest karta sieciowa WiFi, Bluetooth 4.0, port jack 3.5 mm oraz micr

Colorovo CityTab Supreme 10.1

Colorovo CityTab Supreme 10.1

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz