0

Relacja z polskiej premiery Samsung Galaxy Note 4 [zdjęcia + wideo]

Samsung Galaxy Note 4. Premiera w PolsceDzień przed oficjalnym startem sprzedaży phabletu Samsung Galaxy Note, czyli już 24. października 2014 roku, miała miejsce polska premiera tego urządzenia. Konferencja została zorganizowana oczywiście w Warszawie i nie mogło mnie tak zabraknąć. Przygotowałem dla Was trochę zdjęć, filmów z prezentacji, a także nieco dodatkowych informacji na temat samego Galaxy Note 4.

Wczoraj, 23 października 2014 roku, popołudniu polski oddział firmy Samsung zorganizował konferencję prasową, na której oficjalnie zaprezentowano najnowszej generacji phablet Samsung Galaxy Note 4. Oczywiście ten sprzęt był już wcześniej pokazany, m.in. na targach IFA 2014. W sieci chyba już wszystko o tym modelu napisano, ale na takich eventach zawsze pojawiają się nowe, ciekawe informacje. I nie inaczej było tym razem, ale o tym nieco później, po kolei 🙂

Samsung Galaxy Note 4. Premiera w Polsce

Konferencję poprowadził Zbigniew Urbański, który również miał już okazję testować Galaxy Note 4. Prezenter telewizyjny nie opowiadał o funkcjach, a jedynie potwierdził, że aparat fotograficzny w tym phablecie zasługuje na uwagę. To samo stwierdził jeden z zaproszonych gości – student dziennikarstwa. Ta osoba również miała okazję testowania Galaxy Note 4 przed oficjalną premierą w Polsce. Opowiedział on o najważniejszych, według niego, atutach phabletu. Potwierdził, że aparat 16 Mpix wykonuje rewelacyjnej jakości zdjęcia oraz filmy, ale ma także niezwykle przydatną funkcją – konwertowania zdjęcia na tekst. W każdej chwili możecie zrobić fotkę tekstu, notatki, a następnie uruchomić ją w specjalnym oprogramowaniu. Aplikacja przetworzy zdjęcie na tekst i w każdej chwil można go edytować – usuwać niepotrzebne informacje, a także dodawać komentarze. Jest także przedni aparat 3,7 Mpix z przesłoną f/1.9, który pozwala na wykonywanie panoramicznych zdjęć selfie. Student dziennikarstwa pochwalił jeszcze jedną funkcję, która wydawałaby się normalnością. Mam tutaj na myśli dyktafon. Oprogramowanie zainstalowane w Galaxy Note 4 ma kilka trybów, które okazują się niezwykle przydatne. Jest to m.in. funkcja wykrywania głosu poszczególnej osoby. Jak to działa? Pracujemy w grupie i każda osoba coś mówi, tzw. burza mózgów. Oczywiście gdy byśmy chcieli odsłuchać całe nagranie, to nagle okażę się, że głosy na siebie nachodzą i nic nie możemy zrozumieć. Wtedy z pomocą przychodzi nam właśnie Galaxy Note 4. Aplikacja rozróżnia głosy i montuje jedną ścieżkę dźwiękową, która będzie odpowiadać tylko jednej osobie. Niezwykle przydatne, na pewno…

Samsung Galaxy Note 4. Premiera w Polsce

Z kolei Pani Ania, właścicielka firmy, przekonywała, że Samsung Galaxy Note 4 może z powodzeniem zastąpić laptopa. W jaki sposób? Galaxy Note 4 umożliwia m.in. odtworzenie pliku graficznego, a następnie dodanie do niego komentarzy w postaci tekstu, bądź grafiki. W ten sposób można zaoszczędzić czas, ponieważ swoją pracę można wykonywać praktycznie wszędzie i nie potrzebujemy do tego laptopa. Pani Ania przekonywała, że przez ostatni czas z grafikiem współpracowała tylko za pośrednictwem phabletu Samsunga.

Samsung Galaxy Note 4. Premiera w Polsce

Na koniec wystąpił Jerzy Łabuda z polskiego oddziału Samsunga, który przekonywał, że Samsung Galaxy Note 4 to obecnie najszybszy smartfon/phablet na rynku. W sprzedaży zadebiutuje już jutro, 24. października 2014 roku, w cenie 2999 zł. Klienci z Polski do wyboru będą mieli dwie wersję procesora, ale w naszym kraju promowany będzie główne Note 4 z układem Exynos. 2999 zł nie jest małą kwotą, ale jest szansa na zyskanie rabatu wynoszącego 150 zł. Co trzeba zrobić? Otóż Samsung Polska przygotował aplikację o Galaxy Note 4, którą można znaleźć w Google Play oraz Samsung Apps. Po zainstalowaniu użytkownik obejrzy film o funkcjonalności Galaxy Note 4. Na koniec będzie quiz ze znajomości tego urządzenia. Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów na ekranie telefonu pojawi się kod rabatowy, który należy podać sprzedawcy. W ten sposób kupimy Galaxy Note 4 o 150 zł taniej. Wydaje mi się, że pytania nie będą ciężkie, a skupią się na najważniejszych aspektach phabletu. Oprogramowanie można zainstalować na dowolnym smartfonie z Androidem. Użytkownicy Samsunga Galaxy Note 4 będą mieli do dyspozycji gratisowy pakiet oprogramowania, podobnie jak w Galaxy Tab S. Co dokładnie? Prenumeraty popularnych polskich oraz zagranicznych gazet, a także 3-miesięczny dostęp do Legimi.

Samsung Galaxy Note 4. Premiera w Polsce

Na koniec była możliwość pobawienia się phabletem Samsung Galaxy Note 4, co też uczyniłem. Mimo dużych rozmiarów urządzenie pewnie leży w dłoni, ale na dalsze wnioski przyjdzie czas przy okazji testu. Choć muszę wspomnieć, że wyświetlacz Super AMOLED charakteryzuje się naprawdę bardzo dobrą jakością obrazu. Widać to na filmiku prezentacyjnym Galaxy Note 4, warto obejrzeć. Niestety jakość zdjęć nie jest najlepsza, ponieważ producent nie zadbał o dobre warunki. Można powiedzieć, że było ciemno, ale coś mi się udało zrobić.

Samsung Galaxy Note 4. Premiera w Polsce

Czy ktoś z Was czeka na Samsunga Galaxy Note 4? Czy zamierza wydać prawie 3 tys. zł na te sprzęt? A może poczekacie na ofertę operatora? Urządzenie już jutro debiutuje w polskich sieciach komórkowych. Klient będzie miał do wyboru Galaxy Note 4 oraz iPhone 6 Plus. Na co byście się zdecydowali?

Samsung Galaxy Note 4. Konferencja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz