1

Trackimo. Nowa usługa/narzędzie do lokalizacji na polskim rynku

TrackimoDzisiaj w Warszawie miała miejsce premiera nowego narzędzia/usługi o nazwie Trackimo. Jest to nic innego, jak mały, poręczny lokalizator, którym można zarządzać z poziomu komputera, smartfona lub tabletu. Czym tak naprawdę Trackimo wyróżnia się pośród innych tego typu rozwiązań?

Jest tego trochę, ale po kolei. Na początku Anna Nowak-Ibisz, Pani Gadżet z stacji telewizyjnej TVN, opowiedziała o podstawowych funkcjonalnościach i zastosowaniach Trackimo. Trackimo można wykorzystać w dowolny sposób, to od nas zależy gdzie tak naprawdę podepniemy urządzenie. W materiałach prasowych podkreślono, że jest on adresowany do śledzenia osób, zwierząt i mienia. Gdy Trackimo jest włączone, to cały czas monitoruje położenie za pomocą pozycji odczytywanych przy pomocy GPS oraz A-GPS. Ważny jest tutaj moduł GSM, który również znajdziemy w tym sprzęcie. Pozwala on na zamontowanie karty SIM.

Pani Gadżet prezentuje Trackimo

Trackimo jest niewielkim urządzeniem (4,7×4 cm), dzięki temu możemy go z powodzeniem umieścić w kieszeni, w plecaku, torebce, a także w obroży naszego zwięrzątka. Oczywiście w niektórych przypadkach może być za duży. Producent o tym wie i już w pierwszym kwartale 2015 roku pojawią się nowe modele Trackimo. Będą one wodoszczelne, więc z powodzeniem nasz pies, kot będzie mógł iść się kąpać. Ponadto pojawią się specjalne wersję dedykowane właśnie zwierzętom – będą nieco inaczej skonstruowane, a dzięki dłuższej obudowie mają mieć akumulator o większej pojemności. W obecnie sprzedawanym Trackimo jest bateria o pojemności 600 mAh, co pozwala na ciągłą pracę przez 6 dni. W przypadku, gdy synchronizację danych ustawimy na minutę, wtedy ten czas skraca się do 36 godzin. W Q1 2015 roku planowana jest częstotliwość na poziomie 10 sekund. Baterię w przypadku uszkodzenia możemy sami wymienić. Akumulator ładujemy za pomocą portu microUSB i trwa to maksymalnie 45 minut (przy zasilaniu z kontaktu). Trackimo jest kompatybilne z powerbankami. Dostępny jest także tryb samolotowy, który nie będzie pobierał energii. Gdy poziom naładowania baterii spadnie do 10 proc. automatycznie na naszym koncie pojawi się alert o niskim poziomie naładowania.

Trackimo wyposażony jest w przycisk SOS, który umożliwia wezwanie pomocy w nagłych przypadkach, np. osoba starsza, czy dziecko zgubi się, wciska SOS, a w panelu Trackimo pojawia się informacja z dokładnym adresem położenia.

Funkcje Trackimo

Producent planuje również udostępnienie specjalnych gadżetów, które ułatwią montowanie Trackimo. Będą to m.in. specjalne obroże dla zwierząt, ale także zegarki, breloczki dla dzieci.

W Polsce dostępna jest strona Trackimo.pl, w polskiej wersji językowej, która po zalogowaniu udostępnia nam wszelkie możliwości konfiguracji Trackimo. Na jednym koncie możemy mieć zapisanych do 30 urządzeń. Ponadto użytkownik może ustawić bezpieczne strefy. Jak to działa? W przypadku gdy pies, człowiek, czy przedmiot wyjdzie podczas zaprogramowany teren, to natychmiast otrzymamy o tym powiadomienie na maila lub SMSa. W każdej chwili możemy również prześledzić drogę, którą Trackimo przemierzyło z dokładnymi informacjami o miejscu, czasie i prędkości poruszania. Wszystkie dane aktualizowane, w tym ruch, są w czasie rzeczywistym. W opcjach jest także alert, który da nam znać, kiedy Trackimo będzie poruszać się ze znacznie szybszą prędkością niż normalnie.

Funkcje Trackimo

Aplikacja mobilna na smartfony i tablety ma niemal identyczną funkcjonalność co panel na stronie, ale obecnie tylko posiadacze urządzeń z iOS lub Google Android mogą z tego korzystać. Przedstawiciele Trackimo zapewnili mnie, że w razie potrzeby zostanie przygotowany program dla Windows Phone.

Funkcje Trackimo

Trackimo kosztuje 199 zł i można go kupić w ofercie Komputronik, a niedługo także w dużych sklepach elektronicznych. W cenie 199 zł otrzymujemy również miesięczny abonament w gratisie, a w zestawie klient znajdzie Trackimo z SIM, baterię, ładowarkę sieciową z microUSB, silikonowy wodoodporny pokrowiec, mocowanie magnetyczne oraz smycz. Do prawidłowego działania Trackimo potrzebne jest wykupienie miesięcznego abonamentu za 19,99 zł. W każdej chwili możemy zrezygnować z subskrypcji i odnowić w razie potrzeby, np. tylko na miesiąc. Opłaty można dokonać za pomocą tradycyjnego przelewu, Przelewy24 lub karty kredytowej. Trackimo działa na całym świecie, nie tylko w Polsce, co jest ważne w przypadku zaginięcia bagażu, bądź wakacji z dzieckiem.

Na koniec dodam, że technologia Trackimo jest opatentowana i została przygotowana przez inżynierów z Izraela. Więcej wniosków związanych z funkcjonalnością już za kilka, kilkanaście dni. Mam już Trackimo do testów i nie zawaham się tego sprawdzić, a wnioskami podzielić się z Wami 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz