0

Panasonic Toughpad FZ-B2 oficjalnie. Twardziel z Androidem

Panasonic Toughpad FZ-B2Firma Panasonic, która słynnie z produkcji tabletów o wzmocnionej konstrukcji, zaprezentowała na targach ICT w Holandii nowe urządzenie o nazwie Panasonic Toughpad FZ-B2. Do tej pory Panasonic prezentował tablety Toughpad z Windowsem (FZ-M1 i FZ-M1 Value), a teraz pora na system operacyjny Google Android 4.4 Kitkat.

Tablet internetowy Panasonic Toughpad FZ-B2 wyposażony jest w system operacyjny Google Android 4.4 Kitkat. Prawidłowe działanie urządzenia ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Intel Celeron N2930 o częstotliwości taktowania zegara 1.83 GHz (z opcją boost do 2.16 GHz) oraz 2 GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć wynosi 32 GB.

7-calowy ekran został wykonany w technologii LCD i pracuje w rozdzielczości 1280×800 pikseli. Z kolei jasność jest na poziomie 500cd/m². Dzięki wykorzystaniu w konstrukcji wzmocnionego szkła oraz powłoki antyrefleksyjnej, ekran pozwala na pracę w każdych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia i filmy można zrealizować za pomocą aparatu 5 Mpix. Natomiast z przodu jest kamera 2 Mpix do wideo rozmów. W obudowie urządzenia znajduję się czytnik kodów kreskowych 2D, czytnik kart Smartcard oraz microSD, moduł WWAN Gobi 5000, złącze anteny samochodowej, port USB 3.0, WLAN 802.11ac, Bluetooth 4.0, a także porty: słuchawkowy, zasilania oraz microSIM.

Zobacz także: 20-calowy tablet Toughpad 4K w mocniejszej wersji

Tablet Panasonic Toughpad FZ-B2 jest naprawdę mocnym urządzeniem. Konstrukcja jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości do 150 cm i może pracować w temperaturach od -10 do 50 stopni Celsjusza. Obudowa spełnia normy IP65, czyli nie straszny mu pył oraz strumień wody. Toughpad FZ-B2 oraz poprzednie 7-calowe modele FZ-M1 i FZ-M1 Value z systemem Windows 8.1. korzystają z tej samej platformy, co oznacza możliwość wykorzystania tych samych akcesoriów peryferyjnych, takich jak stacje dokujące, paski do noszenia tabletów, a także zasilacze i dodatkowe akumulatory, można przeczytać w informacji prasowej.

Panasonic Toughpad FZ-B2

Panasonic Toughpad FZ-B2 będzie dostępny w cenie od 4100 zł netto. Sporo prawda? Ale tablety Panasonica z Windowsem były jeszcze droższe….

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz