0

Lenovo oficjalnie właścicielem firmy Motorola! Rośnie nowa siła?

motorola lenovo logo30. października 2014 r. przedstawiciele firm Lenovo oraz Google poinformowali o zakończeniu przejęcia przez Lenovo od Google firmy Motorola Mobility. Teraz Motorola należy do Lenovo, a co to oznacza dla nas klientów? Pożyjemy, zobaczymy, ale trzeba przyznać, że Lenovo w ostatnich latach intensywnie się rozwija…
 
Przejęcie marki Motorola i oferty smartfonów, takich jak modele z serii Moto X, Moto G, Moto E i DROID, a także planowanych produktów marki Motorola zapewnia Lenovo trzecie miejsce wśród największych producentów smartfonów. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Lenovo spodziewa się uzyskać rentowność Motoroli w ciągu 4–6 kwartałów.

A co z patentami, które należały do Motoroli, a na których zależało Google? Otóż gigant internetowy nadal jest ich właścicielem, ale Motorola, właściwie Lenovo, uzyskało zgodę na ich wykorzystywanie. Motorola zachowa ponad 2000 patentów, wiele umów o wzajemnych licencjach patentowych, a także markę Motorola Mobility i znaki towarowe.Warto dodać, że Lenovo nie przejęło działu Advanced Technology and Projects, który jest odpowiedzialny za prace nad najciekawszymi, innowacyjnymi projektami. Do nich należy m.in. Project Ara.

Ile Lenovo zapłaciło Google Za Motorole? Otóż łącznie jest to 2,91 mld dolarów (z pewnymi korektami po finalizacji). Nie jest to jakaś spektakularna kwota. Warto przypomnieć, że Google było właścicielem Motoroli ledwie przez 2 lata. Potwierdziło się, że zależało im tylko i wyłącznie na patentach, a nie na samych urządzeniach. Mnie naprawdę ciekawi co teraz Lenovo zrobi z Motorolą, czy nadal będzie produkowane urządzenia z logiem Motorola, czy powoli marka zniknie. Co sądzicie?

źródło: informacja prasowa Lenovo

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz