0

Recenzja ART AB-101C. Etui z klawiaturą w przystępnej cenie!

ART AB-101C. Etui z klawiaturąJakiś czas temu miałem okazję testować etui firmy ART przeznaczone dla 10-calowych tabletów, a teraz mam kolejne akcesorium tej marki. Tym razem jest to model ART AB-101C, który jest kompatybilny z 7-calowymi tabletami. Etui z klawiaturą kosztuje 30 zł, ale czy opłaca się wydać nawet te 30 zł? Sprawdziłem!

Klinet, który zdecyduje się na zakup etui ART AB-101C otrzyma go w eleganckim opakowaniu. W zestawie nie będzie żadych dodatkowych gadżetów. Tylko ART AB-101C i nic więcej, ale w sumie nic więcej nie potrzeba.

ART AB-101C. Etui z klawiaturą

Tani, a jak wykonany?

ART AB-101C to połączenie etui oraz klawiatury. Oba te elementy zostały wykonane z tworzywa sztucznego oraz skóropodobnego. Całość prezentuje się solidnie – nie ma żadnych zbędnych nitek, coś źle wyszytego, bądź kompletnie nie od parady. Wydaje się, że wszystko jest na swoim miejscu. Oczywiście jest to etui za 30 zł, więc nie ma mowy, aby uchroniło nam tablet przed uszkodzeniami. Wiadomo, że przy upadkach siłę odbicia będzie brało na siebie, ale nie zapewnia to 100 proc. bezpieczeństwa. Po kilku tygodniach użytkowania zauważyłem, że ART AB-101C dość dobrze znosi normalne użytkowanie – transport w moim plecaku lub w kobiecej torebce jest mu niestraszny, ale wszystko w granicach rozsądku. Z tyłu etui umieszczono również nogę, która pozwala na wygodne ustawienie tabletu, tak aby można było oglądać film. Tablet leży dość stabilnie, ale wszystko też zależy na jakim podłożu będziemy go używać. Urządzenie możemy również trzymać w pozycji pionowej.

ART AB-101C-3

Zabezpiecza przed uszkodzeniem

Etui ART AB-101C zamykany jest w formie książki i zabezpieczany przez magnes. W praktyce to rozwiązanie spisuje się bardzo dobrze, bo zabezpiecza tablet przed porysowaniem. Co ważne, klawiatura w żaden sposób nie rysuje ekranu, o co można by się obawiać, gdy ART AB-101C zamkniemy.

ART AB-101C. Etui z klawiaturą

Sztywne mocowanie, które można dopasować od każdego tabletu

Każdy tablet internetowy jest mocowany za pomocą trzech specjalnych sztywnych zaczepów, które sprawiają, że urządzenie pewnie leży i nie wysunie się. Po prostu nie ma takiej możliwości. Ja zaryzykowałem „życiem” swojego tabletu – machałem naprawdę mocno otwartym etui, i sprzęt został na swoim miejscu. U góry, z prawej strony jest także guma do przymocowania tabletu, gdyby obudowa była większa. Maksymalne wymiary montowanego urządzenia to 22,5×10.8-13×1,2 cm.

ART AB-101C. Etui z klawiaturą

Zewnętrzna klawiatura

Testowane etui ART AB-101C charakteryzuje się obecnością klawiatury z fizycznymi przyciskami o stosunkowo małych rozmiarach. Do jej użytku trzeba się przyzwyczaić, bo klawisze są naprawdę niewielkie. Jednak kilkadziesiąt minut użytkowania i ten układ nie stanowi dla nas większego problemu. Chociaż osoby z dużymi palcami są z góry wyeliminowane. Klawiaturę z tabletem nie łączymy za pośrednictwem technologii Bluetooth, a za pomocą kabla microUSB lub mini USB. W standardzie są przygotowane dwa kabelki o odpowiednim rozmiarze. Nie ważne, gdzie jest port umieszczony w tablecie, przewód na pewno wystarczy.

ART AB-101C. Etui z klawiaturą

Podsumowanie, czyli czy warto kupić?

Testowane etui ART AB-101C to gadżet, który można kupić już za 30 zł w sklepach internetowych i na pewno jest warte tej ceny. Taka kwota nie jest duża, a w zamian otrzymacie funkcjonalne etui z klawiaturą, która na pewno się przyda podczas pisania. I to nie tylko adresów stron WWW, ale także notatek. ART AB-101C wraz z tabletem może z powodzeniem zastąpić zeszyt na uczelni.

Otabletach.pl. Warto kupić

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz