0

Acer Switch 12. Nowy hybrydowy tablet z ekranem 12,5″

Acer Switch 12Firma Acer oficjalnie zaprezentowała kolejną generację Switchów, czyli urządzeń 2w1. Po sukcesie Acer Switch 10, przyszedł czas na Acer Switch 12. Jest to tablet hybrydowy (zwany też notebookiem) z 12,5-calowym wyświetlaczem Gorilla Glass 3, procesorem Intel Core oraz bez zatrzaskową, odpinaną klawiaturą magnetyczną. Najtańsza wersja kosztuje 2699 zł.

W oficjalnej informacji prasowej Acer Aspire Switch 12 pozycjonowany jest jako notebook, ale mi bardziej odpowiada określenie tablet hybrydowy, czyli połączenie dotykowego ekranu oraz odpinanej klawiatury. Wyświetlacz o przekątnej 12,5 cala obsługuje rozdzielczość 1920×1080 pikseli. Ekran został wykonany w technologii IPS z wsparciem Zero Air Gap. Odporność na uszkodzenia zapewnia Gorilla Glass, ale ponadto zastosowano powłokę zapobiegająca pozostawaniu odcisków palców i smug.

Acer Switch 12

Odpinana klawiatura Aspire Switch 12 działa również bezprzewodowo, zapewnia komfort i posiada trackpoint, pełniący funkcję myszki. W jaki sposób następuje montaż? Otóż za pośrednictwem klawiatury magnetycznej. Do wyboru jest aż pięć trybów, dzięki którym użytkownicy mogą dopasować konfigurację do własnych potrzeb. Mogą korzystać z niego jak z laptopa, tabletu z klawiaturą lub bez niej, czy komputera stacjonarnego. Opcjonalny długopis Acer Active Pen zwiększa intuicyjność pisania i rysowania. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki z funkcją stereo.

Zobacz także: Acer Switch 10 z wbudowanym modemem 3G w sprzedaży!

Tablet Acer Switch 12 pracuje pod kontrolą 2-rdzeniowego procesora Intel Core M oraz 4 GB RAM. Ten układ słynnie z energooszczędności, i producent zapowiada do 8 godzin odtwarzania filmów. Konstrukcja pozbawiona wentylatora zapewnia cichą pracę urządzenia i zwiększa jego energooszczędność. Za przetwarzanie grafiki odpowiada karta Intel Graphics HD.

Acer Switch 12

W obudowie Acer Switch 12 umieszczono dwie anteny WiFi: technologia anten bezprzewodowych 2×2 przetwarza dane nawet dwukrotnie szybciej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami dzięki modułowi multi-input/multi-output (MIMO). Ponadto jest jeszcze USB 3.0, USB 2.0 oraz micro HDMI.

Dostępność i cena

Acer Aspire Switch 12 będzie dostępny od połowy listopada 2014 w cenie 2699 PLN za wersję z 60GB dyskiem SSD oraz 2999 PLN za wersję z 128GB dyskiem SSD, rysikiem Acer Active Pen oraz etui.

Nie są to niskie ceny, ale i jego specyfikacja pozwala na zastąpienie laptopa. Ja już na swoim Acerze Switch 10 praktycznie wszystko mogłem zrobić, oprócz montowania filmików, ale tutaj chyba bym się na to odważył…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz