0

Vinci – tablet zaprojektowany z myślą o najmłodszych

Widok kilkulatka sprawnie obsługującego komputer już chyba nikogo nie dziwi – dzieci coraz szybciej zaczynają swoją przygodę z popularnymi, elektrycznymi gadżetami, portalami społecznościowymi i szeroko pojętą rozrywką, którą mogą znaleźć w sieci. Firma Vinci postanowiła sprostać potrzebom dzisiejszych maluchów i wprowadziła na dynamicznie rozwijający się rynek tabletów urządzenie z ekranem dotykowym, który przeznaczony jest dla dzieci do lat trzech.

Vinci ma pomagać poznawać świat oraz rozwijać ciekawość dziecka. Model, o którym mowa zaprezentowany został w czasie targów CES 2011, a na rynku pojawił się w pierwszej części roku obecnego. Oryginalny tablet wyposażono w sylikonowy uchwyt dostosowany do rączek najmłodszych, 7-calowy ekran, slot kart microSD oraz złączę USB.

Zobacz także: Kurio – tablet z Androidem 4.0 przeznaczony zarówno dla dzieci i dorosłych

Tablet posiada także wbudowany głośnik i mikrofon, 3-megapikseolowy aparat fotograficzny, jest jednak pozbawiony WiFi – jak podaje producent ma to chronić maluchy przed promieniowaniem. Uznany przez wielu za interaktywną platformę nauczania tablet Vinci, pokazuje trójwymiarowe scenerie, takie jak wiejska farma, ogrody zoologiczne, czy też najpopularniejsze bajki – mają one rozwijać emocjonalne i społeczne umiejętności kilkulatka.

Cena produktu dla niektórych będzie jednak zaporowa – producent życzy sobie bowiem za pojedynczy model tabletu Vinci 479 dolarów (możliwy do kupienia w sklepie internetowym Barnes&Noble).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel