2

iPad Pro zastąpi iPad’a mini ?

ipad mini 3

Coraz więcej plotek pojawia się na temat wycofania z rozwoju Apple –  iPada mini, gdyby wierzyć tym plotkom to w przyszłym roku nie zobaczymy już czwartej generacji iPada mini – dlaczego ?

Uważam, że głównym powodem dla którego czwarta generacja mini miałaby się nie pojawić jest powiększenie wyświetlaczy nowych iPhone 6, które przyszło nam zobaczyć na tegorocznej konferencji Apple, wydaje mi się, że większy iPhone jest w stanie zastąpić iPada mini, użytkownicy iPhone 6 plus, którzy posiadają również iPada podzielają moje zdanie i wyraźnie zauważyli, że przestali sięgać po mini bo 5.5 calowy wyświetlacz iPhone 6 plus pozwala komfortowo zastąpić iPada mini w codziennym użytkowaniu.

Październikowa konferencja pokazała dwa nowe, odświeżone iPady chociaż konferencja skupiła się głównie na pokazaniu nowych możliwości iPada Air 2, który wyraźnie różni się od swojego poprzednika, stał się cieńszy i szybszy, no ale przecież minął rok, technologia poszła do przodu i słusznie, że nowy Air jest wyraźnie lepszy od swojego poprzednika, na tym polega rozwój. Jednak ja czekałem głównie na nowego iPada mini 3 ale kiedy go pokazano (ktoś mało spostrzegawczy mógł nie zauważyć nawet, że go pokazano) rozczarowałem się, nie tego się spodziewałem bo nic się nie zmieniło poza dodaniem czytnika linii papilarnych TouchID znanego z iPhone 5, 6 i 6+ na którym osobiście nie zależało mi jakoś specjalnie. Nie wierzycie ? Naprawdę, iPad mini 3 wygląda tak samo i ma takie same parametry – więc pewnie dlatego pokazano go na konferencji przez zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Jak widać wycofanie iPada mini staje się bardzo prawdopodobne – nic nie dzieje się bez powodu, szkoda jednak bo przecież wersja mini jeszcze nie zdążyła się nawet dobrze rozwinąć a już może zniknąć z rynku.

Jednak plotek na temat iPada nie brakuje a wręcz ostatnio stało się bardzo gorąco na temat rzekomego iPada Pro, który mógłby zastąpić iPada mini, czym byłby iPad Pro ? Prawdopodobnie byłby to powiększony do 12,2” iPad Air gdyby tak było iPad Air stałby się dzisiejszym mini 🙂 Wiele osób oczekuje takiego rozwiązania, nie mam wątpliwości, że 12.2” tablet od Apple znalazłby wielu nabywców. Chociaż osobiście uważam, że byłby to nie iPad Pro a iPad Air 3 plus 😉

Plotki jak to plotki, często się sprawdzają a jeszcze częściej są kompletnie nie trafne, przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać by dowiedzieć się jak będzie faktycznie, bo konferencja prawdopodobnie odbędzie się w październiku 2015.

Z chęcią poznam wasze zdanie, czy iPad mini faktycznie nie ma już sensu, a iPad Pro to ciekawa propozycja ? Piszcie w komentarzach.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wojciech Walczak

Geek. Gadżetomaniak, miiłośnik nowych technologi. Użytkownik i miłośnik Apple ale Android nie jest mu obcy.