0

Samsung Galaxy S6 – mocny konkurent dla małych tabletów

section_0_product

Jeszcze wczoraj w moim artykule dotyczącym rzekomego wycofania iPada mini z rynku, wspominałem o cienkiej linii, która dzieli małe tablety z nowoczesnymi smartfonami. Z premiery na premierę stają się coraz większe wypychając 7-8 calowe tablety z użytku. Idealnym przykładem takiego smartfona jest niewątpliwie Samsung Galaxy S5, którego przyszło nam zobaczyć w tym roku. Jest to smartfon, ale o dość sporej przekątnej – 5.1”. Dlaczego wspomniałem o „dość sporej przekątnej”? Przecież znamy już większe smartfony od wspomnianego Galaxy S5, zwane również phabletami, np. Note 4 z wyświetlaczem o przekątnej 5.7”. Możecie uznać, że przydzielenie Galaxy S5 to phabletów to lekka przesada ale wielu użytkowników zastąpiło mały tablet, właśnie 5-6 calowym smartfonem, więc coś w tym jest.

Jednak dotychczas najbardziej wyczekiwanym smartfonem serii Galaxy wśród miłośników marki była oczywiście seria S, o której już wyżej wspomniałem. Z roku na rok koreański producent zaskakuje swoich fanów i przyszłych użytkowników nowymi możliwościami swoich smartfonów serii S.

Nie inaczej jest teraz, chyba jeszcze nie każdy użytkownik S5 nacieszył się swoim nowym nabytkiem a już zaczyna się robić głośno o następcy – czyli o Samsungu Galaxy S6. Czym zaskoczy wspomniany model 7? Początkowo plotki mówiły głównie o wyświetlaczu, który potrafiłby zaskoczyć bo miał to być wyświetlacz 4K. Najnowsze plotki jednak dementują poprzednią plotkę na temat rzekomego wyświetlacza 4K w nowym S6 i wspominają o ekranie QHD (2560×1440 pikseli). Dla porównania S5 ma rozdzielczość 1920×1080, więc różnica jest spora. Co z przekątną tego wyświetlacza? Póki co nie wiadomo, ale myślę, że będzie większą od poprzednika i będzie wynosić około 5.3”. Procesor jaki rzekomo pojawi się w S6 to nowy układ SoC Exynos 7420. Będzie to 8-rdzeniowy, 64-bitowy procesor z rdzeniami Cortex-A5x. Oczywiście S6 będzie wyposażony w nowy aparat, prawdopodobnie ten z Galaxy Note 4 z sensorem Sony IMX240. To całkiem udany aparat, więc miłośnicy robienia zdjęć smartfonem powinni być zadowoleni.

Klienci do wyboru mają mieć różny rozmiar pamięci wbudowanej – 32, 64 lub 128 GB. W obudowie nie zabraknie także modemu LTE produkcji inżynierów Samsunga. Samsung Galaxy S6 ma mieć także chip Broadcom BCM4773, który będzie składał się z WIFi, Bluetooth, GPS oraz kilku innych czynników.

Prezentacji nowego smartfona od Samsunga spodziewamy się w pierwszym kwartale przyszłego roku więc przyjdzie nam jeszcze poczekać dobre kilka miesięcy, a w tym czasie pewnie wiele się jeszcze zmieni bo plotek każdego dnia przybywa 🙂

źródło: sammobile.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wojciech Walczak

Geek. Gadżetomaniak, miiłośnik nowych technologi. Użytkownik i miłośnik Apple ale Android nie jest mu obcy.