0

Jak wybrać najlepszy dla nas telefon komórkowy?

Samsung Galaxy Note 4. Premiera w PolsceAż 88% Polaków, którzy ukończyli 15 rok życia posiada telefon komórkowy a dla 65% z nas jest to jedyny telefon. Okazuje się, że tylko 4% z nas nie korzysta z telefonii w ogóle. Dane są jeszcze bardziej zaskakujące jeśli weźmiemy pod uwagę aparaty nowej generacji, czyli smartfony – te posiada już co 12 osoba.

Wybierając sieć, z jakiej będziemy korzystać sugerujemy się najczęściej zasięgiem oraz ceną abonamentu oraz aparatu telefonicznego. Sprawa nie wygląda już tak łatwo jeśli weźmiemy pod uwagę wybór samego telefonu bowiem tych na obecnym rynku jest pełna gama. Chociaż nadal tego rodzaju gadżety służą nam najczęściej do połączeń głosowych to chętniej skłaniamy się ku tym, dzięki którym w łatwy sposób będziemy mogli korzystać z komunikatorów społecznościowych – z internetem przez telefon komórkowy łączy się niemal każdego dnia prawie 15% użytkowników tego typu aparatów natomiast 30% deklaruje, że nie korzysta z internetu wcale. Dla odmiany coraz mniej jesteśmy zainteresowani możliwością wysyłania sms-ów.

Biorąc pod uwagę kwestie wyboru aparatu telefonicznego musimy mieć na względzie, iż najczęściej jego wymiany dokonujemy średnio co 12 lub 24 miesiące – tyle trwają standardowe umowy z operatorem. Musimy wiedzieć, że w tym czasie producenci telefonów wręcz prześcigali się w kolejnych propozycjach tak więc nie lada problem może sprawiać wybór tego, który odpowiadać nam będzie najbardziej.

Jak potwierdzają eksperci z Premiummobile.pl, sklepu internetowego z asortymentem najnowszych telefonów, smartfonów i dodatków do tychże aparatów najważniejsze są nasze potrzeby. Nie warto kierować się modą a raczej tym, do czego telefon będziemy wykorzystywać. Tym samym proste modele przydadzą się osobom, które telefonu używają wyłącznie do dzwonienia natomiast osoby, które oczekują od aparatu również innych funkcji powinny zwrócić uwagę na nie co bardziej rozbudowane modele. Dla jednych ważna będzie jakość zdjęć wykonywana wbudowanym aparatem, inni wezmą pod uwagę dodatkowe aplikacje czy smartfona, dzięki któremu można dogodnie surfować po sieci.

Klienci zwracają również coraz częściej uwagę na wytrzymałość baterii, trwałość obudowy, dostępną pamięć (szczególnie jeśli telefonem użytkownik wykonuje zdjęcia bądź kręci filmy), klawiaturę (dostępna jest tradycyjna z 12 klawiszami numerycznymi, dotykowa bądź QWERTY, czyli klawiatury podobne do tych komputerowych) oraz parametry specjalne, takie jak odporność na upadki, wstrząsy czy wodę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz