44

Unboxing i pierwsze wrażenia Overmax Qualcore 7020 3G

FullSizeRender 2

Nie dalej jak dwa tygodnie temu Michał pisał o nowym, kolejnym już, 7-calowym tablecie firmy Overmax a już dziś trafił on do mnie, do testów. Jest to model Qualcore o numerze 7020, model ten wyróżnia się na dość dobrą specyfikacją i atrakcyjną ceną.

Tablet wyceniony został na 299 zł, co niewątpliwie jest bardzo atrakcyjną ceną. Szczególnie, gdy spojrzymy na to co tablet nam oferuje. Overmax z pewnością jest ciekawą propozycją dla osób, które szukają taniego 7-calowego tabletu z wbudowanym modemem 3G, GPS i Bluetooth.

Warto zwrócić również uwagę, że tablet może stać się w pełni użytkowym smartfonem a to za sprawą wbudowanego na przodzie głośnika i mikrofonu oraz slotu na dwie karty SIM. Tablet wyposażony jest również w moduł GPS więc może okazać się ciekawą alternatywą dla nawigacji.

Urządzenie otrzymujemy w estetycznym pudełku na którym znajdziemy nadrukowaną specyfikacje tego urządzenia w aż w 12 językach (w tym również po polsku) i wizualizację przedstawiającą wygląd tabletu. Zawartość pudełka kryje w sobie oczywiście sam tablet, jak również dość sporych rozmiarów ładowarkę (5V, 1.5A), kabelek microUSB do ładowania i synchronizacji z komputerem, kabelek OTG dzięki któremu będziemy mogli podłączyć np. pendrive oraz instrukcję w języku polskim i kartę gwarancyjną.

Sam Overmax Qualcore 7020 3G sprawia wrażenie całkiem dobrze wykonanego urządzenia – jest dość sztywny i raczej nie ma tendencji do skrzypienia, co świadczy o dobrym spasowaniu elementów.

Wizualnie tablet prezentuje się przyzwoicie, testowana wersja jest w kolorze czarnym i jedynymi dodatkami które wyróżniają się jest srebrna siateczka głośnika na przodzie przeznaczona do rozmów głosowych. Na tylnej części obudowy widnieje srebrno-szare logo producenta oraz niewielki napis z nazwą modelu. Uwagę zwraca również srebrna otoczka wokół tylnej kamery.

W tablecie zainstalowany jest Android w wersji 4.4.2. Tablet otrzymujemy z zainstalowanymi przez producenta aplikacjami takimi jak Yanosik i Aponia GPS, easycall, coigdzie.pl, Dziennik Gazeta Prawna, GG, interia, Kingsoft Office, Nexto, Onet, OpenFM, Zumi i Wiki encyklopedia oczywiście w każdej chwili mamy do dyspozycji mnóstwo innych darmowych i płatnych aplikacji w sklepie Play.

Pełna recenzja już wkrótce pojawi się na łamach naszego portalu więc jeśli masz jakieś pytania odnośnie tego tabletu pisz w komentarzach a postaram się odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania.

FullSizeRender.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Wojciech Walczak

Geek. Gadżetomaniak, miiłośnik nowych technologi. Użytkownik i miłośnik Apple ale Android nie jest mu obcy.