1

Overmax Edutab 3. Kolejna generacja tabletów dla dzieci

Overmax Edutab 3Poznańska firma Overmax wprowadza do sprzedaży kolejną generację tabletu przeznaczonego dla dzieci powyżej 7 lat. Nowym modelem jest Overmax Edutab 3, który ma zainstalowany pakiet aplikacji edukacyjnych, a wszystko działa pod kontrolą Androida 4.4 Kitkat.

Overmax Edutab 3 jest tabletem internetowym przeznaczonym dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Elektroniczny gadżet może nie tylko pomóc najmłodszym w nauce, ale też świetnie sprawdzić się w zabawie. Encyklopedia, angielski, kamera – wszystko pod stałą kontrolą rodzicielską. Preinstalowany pakiet dedykowanych aplikacji edukacyjnych oraz zaawansowana kontrola rodzicielska sprawią, że nauka stanie się jeszcze przyjemniejszą, bezpieczną zabawą. Edutab 3 wyposażono także w aplikację „Gniezno 3D”, która umożliwia poznawanie Gnieźnieńskiego Grodu w technologii AR (Augmentet Reality). Zainstalowane gry, jak „Cut the Rope” lub „Pou” pomogą rozwijać refleks i logiczne myślenie.

Overmax Edutab 3

Wszystkie informacje wyświetlane są na 7-calowym ekranie o rozdzielczości 800×480 pikseli. Prawidłowe działanie systemu operacyjnego Google Android 4.4 Kitkat ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu zegara 1,5 Ghz oraz 1 GB RAM. Te podzespoły mają zapewnić szybką prace tabletu. Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 8 GB. W razie zbyt małej ilości gigabajtów można skorzystać z slotu microSD.

Zobacz także: Lark Ultimate 7i. 7-calowiec z procesorem Intel Atom i 2 GB RAM za 299 zł

Edutab 3 posiada dwie wbudowane kamery (2 oraz 0,3 Mpix), dzięki którym dzieci mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy wideo. W obudowie skrywa się Bluetooth, WiFi 802.11 b/g/n oraz akumulator o pojemności 2400 mAh. Tablet występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej i niebieskiej. Overmax Edutab 3 będzie dostępny w sprzedaży na przełomie listopada i grudnia. Cena nie jest jeszcze znana.

Overmax Edutab 3

źródło: informacja prasowa Overmax

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz