0

NavRoad MOVIO 2, czyli 3w1. Tablet, nawigacja i rejestrator trasy w jednym

NEXO Movio 2Firma NavRoad wprowadza do sprzedaży w Polsce tablet internetowy NavRoad MOVIO 2, który pełni rolę tabletu, nawigacji GPS oraz wideo rejestratora jazdy. To wszystko za 333 zł. Na pokładzie m.in. Android 4.4 Kitkat, 2-rdzeniowy procesor oraz spora ilość gadżetów w zestawie.

NavRoad Movio 2 to nowa generacja tabletu Movio, który został zaprezentowany rok wcześniej. Co otrzymamy za 333 zł? Nie oczekujmy cudów, ale nie jest źle.

Na przodzie obudowy widnieje 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024×600 pikseli. Podwyższono również poziom jasności ekranu, dzięki czemu urządzenie ma zapewnić optymalny komfort użytkowania, nawet w słoneczne dni. Za interfejs odpowiada system operacyjny Google Android 4.4 Kitkat.

Z kolei prawidłowe funkcjonowanie urządzenia NavRoad Movio 2 zapewnia 2-rdzeniowy procesor AllWinner A23 o taktowaniu 1,5 GHz oraz 1 GB RAM. Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 8 GB. Nie jest to dużo, ale nie martwcie się – jest slot microSD do 64 GB.

Zobacz także: NEXO Smart Duo. 7-calowy tablet za 429 zł

MOVIO 2 może również pełnić rolę rejestratora trasy, bowiem zainstalowana jest na nim aplikacja Daily Roads Voyager, a dzięki wbudowanej kamerze (2 Mpix), rejestruje obraz w rozdzielczości 1280*720, przy 30 klatkach na sekundę. Jest także przednia 0,3 Mpix.

NEXO Movio 2

W obudowie NavRoad Movio 2 znajduję się także moduł GPS, a liczba kanałów GPS wynosi 48, port microUSB, jack 3.5 mm, W02.11 b/g/n oraz akumulator litowo-polimerowy o pojemności 2200 mAh. W zestawie producent umieścił ładowarkę, kabel microUSB, ale także etui ochronne oraz uchwyt samochodowy.

To wszystko za 333 zł. Dużo, mało, czy optymalnie? Według mnie jest to całkiem rozsądna kwota, ale w tej cenie możemy kupić tablety konkurencji – Lark Ultimate 7i, tablet Tesco, czy Allview Viva H7 Extreme.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz