0

ART AS-B01 i AS-B10. Mobilne głośniki Bluetooth do tabletów i smartfonów

ART AS-B01Firma ART wprowadza do sprzedaży całkowicie nowy sprzęt, przynajmniej ja widzę pierwszy raz takie urządzenie w ich ofercie. Są to przenośne, mobilne głośniki oparte na technologii Bluetooth – ART AS-B01 i AS-B10. Pierwszy model kosztuje 49 zł, a drugi 89 zł, a co oferują w zamian?

ART AS-B01 to niewielkie urządzenie w kształcie walca. Kolory obudowy są utrzymane w eleganckiej srebrno-czarnej tonacji. Na szczycie głośnika umieszczona jest metalowa osłonka na membranę. Na spodzie urządzenia znajdują się przełączniki funkcyjne, odpowiadające za włączanie i wyłączanie urządzenia, pogłaśnianie i przyciszanie, a także odbieranie i odrzucanie rozmów telefonicznych. Moc znamionowa RMS w modelu AS-B01 wynosi 3W. Pasmo przenoszenia mieści się w przedziale 90Hz-20KHz. Czułość głośnika to 80dB.

ART AS-B01

ART AS-B10 wyróżnia podłużna budowa, zaokrąglone boki i czarna kolorystyka połączona ze srebrnym wykończeniem. Membrany osłonięte są metalową siatką, przykrytą delikatnym materiałem. W centralnym miejscu głośnika znajduje się podłużny przycisk pełniący funkcję „odtwarzania” i „pauzy”, można nim również odebrać lub odrzucić połączenie. Moc znamionowa RMS urządzenia wynosi 2 x 5W. Pasmo przenoszenia mieści się w przedziale 90Hz-20KHz. Czułość równa jest 80dB.

ART AS-B10

Zobacz także: Recenzja głośnika Jabra Solemate. Sprawdzi się w każdych warunkach! [wideo]

Oba urządzenia umożliwiają na odbieranie i odrzucanie połączeń telefonicznych, a wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów, nawet jeśli telefon znajduje się kilka metrów od nas.

ART AS-B10

Za komunikację obu głośników odpowiada moduł Bluetooth w wersji 2.1 z funkcją EDR, która znacząco zwiększa szybkość transmisji danych. Zasięg wynosi około 10 metrów. Ponadto, model AS-B10 posiada moduł NFC, który pozwala na szybkie sparowanie urządzenia. Do głośnika wystarczy tylko zbliżyć tablet albo smartfon.

Głośniki ART objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta, a ich sugerowana cena detaliczna wynosi 49 PLN dla modelu AS-B01 i 89 PLN dla AS-B10.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz