0

Recenzja Genius GS-850. Proste, ale dobrze wykonane i ładnie wyglądające etui

Genius GS-850W ostatnim czasie miałem okazję testować kilka etui przeznaczonych do tabletów. Ja sprawdziłem już modele ART T-10 oraz ART AB-101C, a Wojtek testuje w międzyczasie ART AB-107, ale teraz mam do czynienia z produktem całkowicie innej firmy. W porównaniu do ART, markę Genius znam od wielu lat. Ale pierwszy raz miałem styczność z etui ochronnym Geniusa dla tabletów. Obecnie testuje akcesorium Genius GS-850, które jest przeznaczone dla 7, 8-calowych tabletów.

Podobnie, jak wszystkie testowane przeze mnie etui, Genius GS-850 klient otrzyma w minimalistycznym opakowaniu. Jest to kawałek tektury, z wyciętym okienkiem, aby użytkownik mógł dotknąć i zobaczyć, jak wygląda etui. Ale w sumie nic innego nie jest potrzebne.

Genius GS-850

Wykonanie z materiału typu poliester, a jak wypada w praktyce?

Testowane etui Genius GS-850 może się naprawdę podobać, przynajmniej mi. Od razu, gdy wyciągnąłem etui z opakowania, miałem pozytywne odczucia. Błękitny (nie jestem dobry w nazywaniu kolorów :)) wraz z materiałem typu poliester prezentuje się idealnie. Moim zdaniem to chyba najładniejsze akcesorium tego typu, które miałem okazję testować. Całość prezentuje się tak, jakby wszystko zostało wykonano ręcznie. Choć nie jest to możliwe.

Etui na pewno zabezpieczy nasz tablet internetowy przed uszkodzeniem podczas transportu. Ja podczas dwóch tygodni trochę popodróżowałem z tabletem Lark Ultimate 7i oraz Genius GS-850 i musze przyznać, że nie ma żadnych strat. Konstrukcja Geniusa oraz urządzenia nie została naruszona. Według producenta, etui ma chronić sprzęt przed polaniem wodą ale tego się nie odważyłem sprawdzić 🙂

Genius GS-850

Genius GS-850 po zamknięciu dodaje kilku centymetrów, przez co tablet będzie zajmował nieco więcej miejsca w torbie. Jednak jego składana konstrukcja jest sztywna i nie otwiera się nawet, gdy zapomnimy nałożyć zabezpieczenia. Nie jest to żaden pasek, a kawałek materiału, który nasuwamy na górny, prawy róg etui.

Genius GS-850

Montaż tabletu z ekranem 7 lub 8 cali

Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek. Co mam na myśli? Otóż przygotowanie etui dla kilku rozmiarów tabletów internetowych to bardzo dobra decyzja, ponieważ niekiedy w trakcie użytkowania jednego urządzenia decydujemy się na kupno większego lub mniejszego modelu, i wtedy musimy zmieniać również etui. Ale nie w przypadku Genius GS-850. Etui jest kompatybilne z urządzeniem z ekranem o przekątnej 7 lub 8 cali. Aby tablet pewnie leżał, nie wypadł podczas transportu i przenoszenia, mocuje się go za pomocą czterech gumowych zaczepów. Na każdym z nich są po trzy specjalnie przygotowane wycięcia, dzięki czemu dopasujemy konstrukcję urządzenia do etui. W praktyce spisuje się to bez zarzutu. Nie zdarzyło mi się, aby zamontowane urządzenie wypadło.

Genius GS-850

Etui przydatne również podczas oglądania filmów, czy przeglądania stron

Gdy tylko zobaczyłem Genius GS-850 i charakterystyczne zgięcie na tylnej klapie, to pomyślałem, że musi to służyć do ustawienia tabletu w wygodnej pozycji. Jednak ja początkowo nie mogłem sobie z tym poradzić. Wstyd się przyznać, ale nie mogłem tego po prostu ogarnąć. Jednak po kilkunastu sekundowym zaćmieniu, przyszedł rozum do głowy 🙂

Genius GS-850

I faktycznie, ustawienie tabletu jest czynnością bardzo prostą. Wystarczy nieco zgiąć tylny panel i położyć urządzenie na przednim. W ten sposób tablet nie rysuje się od podłoża, a i chroniony jest z każdej strony. Co ważne, testowany Genius GS-850 pozwala na ustawienie urządzenia pod różnym kątem. Wszystko zależy od tego, jak sobie to ręcznie ustawimy, od mocy nacisku naszej dłoni. Ustalona pozycja jest stabilna i nie zdarzyło mi się, aby sama się zmieniła, tzn. etui się zsunęło. Choć możecie mieć inne zdanie, ponieważ nie ma żadnych „rowków”. Wydaje mi się, że sztywna konstrukcja etui oraz zastosowane materiały pozwalają na tak wygodne użytkowane.

Genius GS-850

Genius GS-850

Genius GS-850

Podsumowanie, czyli czy warto wydać kilkadziesiąt złotych za Genius GS-850?

Testowane etui Genius GS-850 od początku przypadło mi do gustu. Podoba mi się wykonanie tego akcesorium, ale także wybrany kolor. To całe połączenie jest po prostu idealne dla mnie. Ponadto Genius GS-850 doskonale zabezpiecza sprzęt przed uszkodzeniem, ponieważ jest sztywne. Musielibyśmy się postarać, aby uszkodzić etui. Ponadto testowany Genius zabezpieczy tablet przed kroplami wody. Wady? Ja nie zauważyłem, ale nie jestem pewny, czy Genius GS-850 jest wart 80 zł, bo taką ofertę znalazłem w sieci… Wydaje mi się, że klienci mogą się wystraszyć ceny, ale według mnie nikt nie będzie żałował wydanych pieniędzy.

Otabletach.pl. Warto kupić

Genius GS-850. Galeria zdjęć

Genius GS-850

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz