0

Tablet na święta do 300, 500 zł i 1000 zł. Tablety Colorovo CityTab

Zbliża się przedświąteczny szał zakupowy i z pewnością sporo osób zdecyduje się na kupno tabletu internetowego dla swojej bliskiej osoby. Nie ważne, czy to będzie dziecko, chłopak, dziewczyna, mama, tata, czy dziadkowie. Dlatego mam dla Was zestawienie tabletów marki Colorovo, które mieszą się w trzech przedziałach cenowych – do 300, 500 oraz 1000 zł.

Tablet do 300 zł, czyli Colorovo CityTab Lite 8″ 2.0

Jest to jedna z najnowszych nowości marki Colorovo na polskim rynku, ale także jedna z najciekawszych. CityTab Lite 8″ 2.0 kosztuje 279 zł, więc spokojnie zmieściliśmy się w pułapie 300 zł. W tej cenie nie otrzymacie multimedialnego potwora, który uruchomi wszystkie gry, a blask kolorów Was oślepi. Jest to rozsądna propozycja w rozsądnej cenie. Tablet z powodzeniem odtworzy wszelkie pliki tekstowe, graficzne, wideo oraz muzyczne. Jest to możliwe dzięki obsłudze najpopularniejszych formatów. W oprogramowaniu tabletu jest wbudowany specjalny menadżer plików, który ułatwia wyszukiwanie plików. Ponadto dla filmów, muzyki, czy zdjęć są przygotowane osobne aplikacje, które mają prosty interfejs i wyświetlają tylko jeden rodzaj danych. W ten sposób łatwiej znaleźć interesującą nas muzykę, czy fotkę. Z kolei dla plików Office, czy PDF potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie, ale można je znaleźć w Google Play. Wystarczy się zalogować i pobrać odpowiedni program.

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0

Colorovo CityTab Lite 8” 2.0

Wszystkie informacje wyświetlane są na 8-calowym ekranie. Użytkownik do dyspozycji ma najpopularniejszy system operacyjny, czyli Google Android. Prawidłowe funkcjonalnie wszelkich treści, a także samego tabletu zapewnia 2-rdzeniowy procesor AML8726 o częstotliwości taktowania 1.5 GHZ oraz 1 GB RAM. Na wszelkie dane jest 8 GB, ale producent nie zapomniał także o slocie microSD. Obsługuje on karty do 32 GB.

Colorovo CityTab Lite 8" 2.0

Colorovo CityTab Lite 8″ 2.0

W obudowie skrywa się także aparat fotograficzny 2 Mpix, który można wykorzystać w nagłych przypadkach. Zdecydowanie lepiej spiszę się podczas wideo rozmów. Ponadto tablet wyposażony jest również w sprawną przeglądarkę internetową, która działa w oparciu o dostęp do sieci za pomocą sieci WiFi. W obudowie umieszczono również port microUSB oraz micro HDMI. Urządzenie charakteryzuje się akumulatorem o pojemności 4300 MAh, który pozwala na użytkowanie tabletu przez kilka godzin bez potrzeby podłączenia do ładowarki.

Sam używałem ten tablet przez paręnaście dni i na pewno nie jest to demonem prędkości. Jednak do podstawowych zastosowań spokojnie się nada. Bez problemu uruchomimy na nim film, grę i inne pliki. Może to być ciekawa alternatywa dla tabletu używanego w szkole.

Tablet do 500 zł, czyli Colorovo CityTab Supreme 8″


Colorovo CityTab Supreme 8″ to seria trzech tabletów
– różnią się jedynie jedną funkcją oraz inną pojemnością akumulatora.
Te tablety nadają się również dla dzieci, ale według mnie zdecydowanie bardziej pasują do uczniów i studentów, ponieważ mają wydajne podzespoły i spore możliwości. W modelu CtyTab Supreme 8″ oraz Supreme 8″ 3G zastosowano akumulator o pojemności 4300 mAh. Natomiast w CityTab Supreme 8″ H jest to bateria 4700 mAh oraz port HDMI. Za podstawową wersję trzeba zapłacić 549 zł, za CityTab Supreme 8″ H – 579 zł, a za CityTab Supreme 8″ 3G – 649 zł. Ja jednak znalazłem oferty w e-sklepach oraz na Allegro w kwocie poniżej 500 zł.

Colorovo CityTab Supreme 8" H

Na wszystkich trzech tabletach CityTab Supreme 8″ zainstalaowano system operacyjny Windows 8.1, który sprawdza się w pracy. Ale to nie koniec zalet. Użytkownik ma do dyspozycji licencję na roczny pakiet biurowy Office 365. Dzięki temu na tablecie uruchomimy każdy plik Office, ale również PDF. Co ważne, system operacyjny Windows 8.1 traktuje kartę pamięci jako normalny dysk twardy. Co to oznacza? Można na niej instalować wszelkie aplikacje, gry, programy – dosłownie wszystko. Ponadto do dyspozycji jest 1 TB danych w chmurze OneDrive. Dostępność 1 TB w chmurze powinna wystarczyć, ale oczywiście trzeba mieć połączenie z Internetem. Odpowiada za to sprawna karta sieciowa WiFi umożliwiająca podłączenie do dowolnej sieci bezprzewodowej.

Z kolei za prawidłowe funkcjonowanie tabletu, jak i wszelkich dostępnych funkcji, odpowiada 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735E o taktowaniu zegara do 1,83 GHz oraz 1 GB RAM. Port HDMI pozwala na podłączenie urządzenia do dowolnego projektora, telewizora oraz rzutnika.

Colorovo CityTab Supreme 10.1" 64 GB

Notatki, filmy, czy strony internetowe wyświetlane są na wyraźnym, 8-calowym ekranie. Wyświetlacz w tabletach CityTab Supreme 8″ jest wykonany w technologii IPS, dzięki czemu możemy go użytkować praktycznie w każdym miejscu. Nie ważne, czy jesteśmy w domu, czy na dworze i świeci słońce. Jest to na pewno ważne, bo mi się często zdarzało przeglądać notatki w parku, a tam wiadomo – dużo słońca 🙂

Tablet do 1000 zł, czyli Colorovo CityTab Supreme 10.1

Ostatnią oraz najdroższą propozycją jest tablet internetowy Colorovo CityTab Supreme 10.1. Jest to urządzenie, które przyda się zarówno w pracy, jak i do zabawy. Prawidłowe funkcjonowanie sprzętu zapewnia 4-rdzeniowy układ Intel Atom Z3740D o częstotliwości taktowania zegara 1,33 GHz do 1,5 GHz, karta graficzna Intel Graphics HD oraz 2 GB RAM. Z kolei na gry, aplikacje i inne dane zarezerwowano 32 GB lub 64 GB (w zależności od wersji). Ponadto jest jeszcze 1 TB danych w OneDrive.

Interfejs systemu operacyjnego Windows 8.1 wyświetlany na 10,1-calowym wyświetlaczu IPS. Zastosowanie technologii IPS, to dobra wiadomość dla użytkownika, ponieważ ekran będzie czytelny w każdych warunkach. Nawet w słoneczny dzień nie będzie problemów z czytelnością.

Dowolne gry i aplikacje można pobrać z Windows Store. Jest to narzędzie przygotowane przez Microsoft, gdzie umieszczone są wszystkie gry i programy. Z poziomu tego serwisu możemy zainstalować tytuł, ale oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do Windows Store. Możemy grę ściągnąć z dowolnej strony internetowej lub zainstalować ją za pośrednictwem pendrive, czy dysku przenośnego.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Colorovo CityTab SUpreme 10.1” charakteryzuje się także wbudowanym modemem 3G, dzięki czemu zawsze będziemy mieć połączenie z Internetem. Użytkownik do dyspozycji ma także sporo możliwości transferu plików. Począwszy od Bluetooth, Wifi, a skończywszy na porcie microUSB. Ponadto moduł WiFi pozwala na sprawne przeglądanie stron internetowych. Z kolei zewnętrzne słuchawki można podłączyć za pośrednictwem wejścia jack 3.5 mm.

Ważnym atutem tabletu Colorovo CityTab Supreme 10.1″ jest obecność akumulatora o pojemności 8000 mAh. Ogniwo litowo-polimerowe zapewnia pracę urządzenia przez wiele godzin grania. Na koniec dodam, że Colorovo CityTab Supreme 10.1″ jest przedstawicielem tabletów hybrydowych. Jest to połączenie dotykowego, odpinanego ekranu wraz z klawiaturą.

Colorovo CityTab Supreme 10.1

Colorovo CityTab Supreme 10.1

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz