0

Smart Home oraz Health Care. Dodatkowe usługi Prestigio idealnym prezentem na święta?

Marka Prestigio nie zajmuję się tylko i wyłącznie produkcją smartfonów oraz tabletów. Nie jest to typowy producent, który kupuje rozwiązania w Chinach i branduje swoją marką. Prestigio stara się również udostępniać inne, przydatne w codziennym użytkowaniu usługi. Jest m.in. chmura, pakiet Health Care oraz Prestigio Smart Home. Moim zdaniem właśnie tak powinni działać producenci, którzy chcą osiągnąć sukces na rynku. Nie tylko samą produkcją firma się utrzyma…

Presitigo Smart Home

Prestigio Smart Home, czyli zarządzaj swoim światłem z poziomu urządzenia mobilnego

Prestigio Smart Home to przede wszystkim aplikacja do zainstalowania na smartfonach oraz tabletach internetowych z systemem operacyjnym Google Android. Jednak urządzenie musi mieć Androida w wersji 4.3 lub wyższej. Modele z Androidem 4.2 niestety nie będą kompatybilne z tym rozwiązaniem. Interfejs do zarządzania wszelkimi opcjami jest czytelny i jasny. Z obsługą poradzi sobie nawet laik. Za pośrednictwem Prestigio Smart Home możemy zarządzać wszystkim urządzeniami, które są podpięte do aplikacji. W każdej chwili możemy wyłączyć światło, zmienić jego kolor. W ustawieniach jest opcja planowania włączenia oraz wyłączenia światła.

Prestigio Smart Home

Aby w pełni korzystać z inteligentnego rozwiązania Prestigio Smart Home należy zaopatrzyć się w dodatkowe produkty marki Prestigio. Użytkownik musi zdecydować się na zakup specjalnych LEDów, które są wyposażone w technologię Bluetooth i za jego pośrednictwem łączą się z aplikacją. Żarówki dostępne w trzech wersjach – z „ciepłym”, „zimnym” lub kolorowym światłem. Przed zakupem trzeba się zastanowić, aby nie narażać się na dodatkowe koszty.

Zarządzanie światłem w domu to nie jedyna zaleta Prestigio Smart Home. Dodatkowo Prestigio oferuje stację pogodową – Smart Weather Station, której zadaniem jest przedstawienie informacji na temat aktualnej temperatury, wilgotności oraz ciśnienia powietrza. Stacja pogodowa łączy się z aplikacją za pomocą modułu Bluetooth 4.0 Low Energy. Sam sprzęt jest zasilany jest dwoma bateriami typu AAA. Według producenta, Prestigio Smart Home może działać na jednym zestawie zasilania ponad rok.

Prestigio Health Care

Prestigio Health Care, czyli pakiet narzędzi do badania o własne zdrowie

Prestigio Health Care to kolejny program, który jest przez pracowników Prestigio rozwijany. Jest to pakiet urządzeń oraz specjalnie przygotowana aplikacja. Dzięki czemu Prestigio chce dbać o zdrowie swoich użytkowników. Jak to dokładnie działa?

Przede wszystkim musimy wyposażyć się w sprzęty z serii Prestigio Health Care. Producent w ofercie wagę tylko do ważenia, wagę do analizy całego ciała, krokomierz oraz ciśnieniomierz. Każde z tych urządzeń służy do badania innych cech fizjologicznych człowieka. Za pomocą krokomierza dowiemy się o liczbie przebytych kroków, długości trasy, spalonych kaloriach oraz ile spędziliśmy czasu na spacerze. Inteligenta waga przekazuje informacje o ciele użytkownika – waga, BMI, procent tkanki tłuszczowej oraz wody, masa mięśniowa oraz gęstość kości. Natomiast ciśnieniomierz zadba o stan serca – ciśnienie krwi, rytm serca oraz w razie potrzeby pokaże wiadomość o nieregularnym biciu serca.

Gdy już mamy te urządzenia, to musimy je sparować z oprogramowaniem Family Health Compass, które jest dostępne dla systemów operacyjnych Google Android (w wersji co najmniej 4.3) oraz iOS. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie lub tablecie podłączyć produkty Prestigio za pośrednictwem modułu Bluetooth. Wszystkie dane można zapisywać, przechowywać i analizować swoje wyniki. Można je przeglądać w formie tabeli lub wykresu.

Family Health Compass

Narzędzie do pomiaru stresu uzupełnia kwestionariusz Life Compass, który pomaga określić nawyki dotyczące stylu życia i podjąć pierwsze kroki w celu ich poprawy. W opcjach jest jeszcze kilka ciekawych opcji, m.in. cele aktywności, mierzenie tętna.

Dodatkowe produkty/usługi Prestigio dobrym prezentem na święta?

W tej chwili mamy początek grudnia, więc pewnie sporo osób zastanawia się co kupić bliskiej osobie na święta. Drogie Panie jeśli Wasz facet jest fanem sprzętu elektronicznego, gadżetów, a przy okazji chcecie mieć od nowego roku więcej wygody i luksusu, to może warto się zainteresować narzędziem Prestigio Smart Home. W ten sposób za pośrednictwem smartfona można wyłączać i włączać światło, bez konieczności wstawiania z fotela. Natomiast jeśli Wasza połówka ma problem ze zdrowiem to na pewno będzie zadowolony/a z Prestigio Health Care. Oczywiście nie wspomnijcie swojej Kobiecie o wadze 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz